Založ si blog

Priateľské posedenie

Keď som sa dozvedela, kde máme urobenú rezerváciu, vedela som, že nespoznám nový podnik, lebo tam som už bola veľakrát. Jedno z mojich obľúbených miest, a nielen mojich,  keďže priestory bistra boli opäť úplne plné. Prišla som prvá a musela som pár minút počkať, kým nám uvoľnia náš rezervovaný stôl. Šla som rovno z práce aj s počítačom, opäť náročný týždeň. Nebola som nahodená ako baby, iba unavená a tešiaca sa na víkendové voľno, ktoré zvyčajne začína piatkovou večerou. Keď sme už mali vybrané a chceli sme si objednať, milá čašníčka nás za začiatku upozornila, čo už žiaľ nemajú, zhodou náhod dve z troch jedál, ktoré sme chceli už nemali, takže sme v rýchlosti zvolili náhradu. Oslávenkyňa mala šťastie, jej  výber, cézar wrap, ostal nezmenený. Nemali už quiche, ani hovädzí burger, zjavne toto sú obľúbené jedlá. Pred istým časom sa menu bistra rozšírilo,  takže náhradou bol bez veľkej dilemy morčací burger a šalát. César wrap, rolka s grilovaným kuracím mäsom a šalátom, klasika street foodu, ktorá síce bola servírovaná na tanieri, aj tak však najlepšie bolo zjesť to normálnym spôsobom bez použitia príboru. Burger vyzeral veľmi dobre, bol aj sýty. Mojou voľbou bol šalát s lososom, veľmi dobrým dresingom, jarnou cibuľkou a ešte nejaké ingrediencie, ktoré dotvorili skvelú celkovú chuť, na mojej strane maximálna spokojnosť. Objednali sme si aj fľašu polosuchého ružového vína, lebo sme mali takpovediac repete narodeninovej večere, ale tento krát s darčekom. Minule sme to znásilňovať nechceli, preto sme radšej na rýchlo nič nekupovali. Pekná klasická čierna kožená kabelka s jemným zlatým doplnkom potešila, takže účel  bol splnený. Späť k podniku, pozitívne hodnotím prístup v reštaurácií, kde čašníčka hneď po objednaní jedál vedela, že nám bude stôl malý a upozornila nás, že nás  o chvíľku presunie k väčšiemu  stolu, kde si už vyžiadali účet. Ako sa stôl uvoľňoval videli sme ako si už naň chystali ďalší návštevníci, ktorí práve prišli. Neboli sme si istí, ako to skončí, ale nakoniec ich čašníčka upozornila, že tam presúva iných zákazníkov. Musím povedať, že návštevnosť je tam naozaj vysoká, k tomu už netreba veľa dodať, tento samotný fakt vypovedá za veľa. Pravdou tiež je, že tam môžete stretnúť nejakú tú známu osobnosť, tento krát tam bol známy moderátor s nejakou partiou, pri jednej z minulých návštev sme tam pre zmenu videli známeho herca, podnik poznajú  aj známe tváre, nielen plebs. Prostredie je veľmi príjemné, každá drobnosť, či už knihy alebo kreslá dotvárajú celkovú atmosféru, cítili sme sa tam veľmi príjemne. Jediné rozladenie nastalo, keď sme po dlhom čase, čo sme tam sedeli, zistili,  že je v priestoroch bývalý priateľ jednej z nás. Ale zainteresovaní neboli v očnom kontakte, takže všetko bolo v poriadku. Prostredie nie je hlučné, svietenie tiež primerané,  nie tma, ani extrémne svetlo, na čítanie kníh možno nie úplne ideálne, ale na posedenie s priateľmi áno. Celkový dojem z podniku skvelý, rozhodne odporúčam.

 

St Germain, Bistro, Bratislava, Rajská 7 (oproti kinu Lumiére),

[29. September 2017]

Jedlo: skvelé (ponuka v daný deň obmedzená, nie všetko z menu bolo možné objednať)

Cena a kvalita: primeraná

Obsluha: ústretová, milá, jedným slovom výborná

Prostredie: fenomenálne

Rezervácia: takmer nutná

Opäť pivovar, opäť úspech

30.11.2018

Je očividné, že pivovarom sa v Bratislave veľmi darí, vo večerných hodinách sú mnohé z nich plné, v niektorých si ani nesadnete. V centre mesta blízko Obchodnej ulice, v budove Alžbetky, viac »

Šou pri príprave večere v reštaurácii

30.10.2018

Ak hľadáte v Bratislave reštauráciu, kde je možné sledovať prípravu jedla v bezprostrednej blízkosti, takúto možnosť ponúka Benihana. Kuchár stojí za grilom a návštevníci sú usadení viac »

Vychýrená talianska kuchyňa nesklamala, no ani neprekvapila

30.09.2018

Leto, slnko, dovolenka, a k tomu neodmysliteľne patrí skvelá kuchyňa. Vybrali sme sa do večného mesta, kde to v každej štvrti dýcha históriou. V uličkách historického centra Ríma je možné viac »

Čína, USA, Huawei, Meng Wan-čou

Súd povolil finančnej riaditeľke Huawei prepustenie na kauciu

12.12.2018 06:37

USA obviňujú Huawei z toho, že využíva schránkovú firmu v Hongkongu na predaj vybavenia do Iránu.

SPOMIENKA: Pamätný deň obetí holokaustu

Definíciou antisemitizmu vyjadrila NR SR jasný postoj proti nenávisti

12.12.2018 06:00

Je to krok, za ktorý si Slovensko jednoznačne zaslúži uznanie. Zhodujú sa na tom členovia židovskej komunity doma aj v zahraničí.

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, útočník zabil troch ľudí

11.12.2018 21:17, aktualizované: 12.12.2018 05:55

Ozbrojený útočník v utorok večer v blízkosti vianočného trhu v centre francúzskeho Štrasburgu zastrelil troch ľudí a ďalších 12 osôb zranil.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 32075x
Priemerná čítanosť článkov: 891x

Autor blogu