Založ si blog

Priateľské posedenie

Keď som sa dozvedela, kde máme urobenú rezerváciu, vedela som, že nespoznám nový podnik, lebo tam som už bola veľakrát. Jedno z mojich obľúbených miest, a nielen mojich,  keďže priestory bistra boli opäť úplne plné. Prišla som prvá a musela som pár minút počkať, kým nám uvoľnia náš rezervovaný stôl. Šla som rovno z práce aj s počítačom, opäť náročný týždeň. Nebola som nahodená ako baby, iba unavená a tešiaca sa na víkendové voľno, ktoré zvyčajne začína piatkovou večerou. Keď sme už mali vybrané a chceli sme si objednať, milá čašníčka nás za začiatku upozornila, čo už žiaľ nemajú, zhodou náhod dve z troch jedál, ktoré sme chceli už nemali, takže sme v rýchlosti zvolili náhradu. Oslávenkyňa mala šťastie, jej  výber, cézar wrap, ostal nezmenený. Nemali už quiche, ani hovädzí burger, zjavne toto sú obľúbené jedlá. Pred istým časom sa menu bistra rozšírilo,  takže náhradou bol bez veľkej dilemy morčací burger a šalát. César wrap, rolka s grilovaným kuracím mäsom a šalátom, klasika street foodu, ktorá síce bola servírovaná na tanieri, aj tak však najlepšie bolo zjesť to normálnym spôsobom bez použitia príboru. Burger vyzeral veľmi dobre, bol aj sýty. Mojou voľbou bol šalát s lososom, veľmi dobrým dresingom, jarnou cibuľkou a ešte nejaké ingrediencie, ktoré dotvorili skvelú celkovú chuť, na mojej strane maximálna spokojnosť. Objednali sme si aj fľašu polosuchého ružového vína, lebo sme mali takpovediac repete narodeninovej večere, ale tento krát s darčekom. Minule sme to znásilňovať nechceli, preto sme radšej na rýchlo nič nekupovali. Pekná klasická čierna kožená kabelka s jemným zlatým doplnkom potešila, takže účel  bol splnený. Späť k podniku, pozitívne hodnotím prístup v reštaurácií, kde čašníčka hneď po objednaní jedál vedela, že nám bude stôl malý a upozornila nás, že nás  o chvíľku presunie k väčšiemu  stolu, kde si už vyžiadali účet. Ako sa stôl uvoľňoval videli sme ako si už naň chystali ďalší návštevníci, ktorí práve prišli. Neboli sme si istí, ako to skončí, ale nakoniec ich čašníčka upozornila, že tam presúva iných zákazníkov. Musím povedať, že návštevnosť je tam naozaj vysoká, k tomu už netreba veľa dodať, tento samotný fakt vypovedá za veľa. Pravdou tiež je, že tam môžete stretnúť nejakú tú známu osobnosť, tento krát tam bol známy moderátor s nejakou partiou, pri jednej z minulých návštev sme tam pre zmenu videli známeho herca, podnik poznajú  aj známe tváre, nielen plebs. Prostredie je veľmi príjemné, každá drobnosť, či už knihy alebo kreslá dotvárajú celkovú atmosféru, cítili sme sa tam veľmi príjemne. Jediné rozladenie nastalo, keď sme po dlhom čase, čo sme tam sedeli, zistili,  že je v priestoroch bývalý priateľ jednej z nás. Ale zainteresovaní neboli v očnom kontakte, takže všetko bolo v poriadku. Prostredie nie je hlučné, svietenie tiež primerané,  nie tma, ani extrémne svetlo, na čítanie kníh možno nie úplne ideálne, ale na posedenie s priateľmi áno. Celkový dojem z podniku skvelý, rozhodne odporúčam.

 

St Germain, Bistro, Bratislava, Rajská 7 (oproti kinu Lumiére),

[29. September 2017]

Jedlo: skvelé (ponuka v daný deň obmedzená, nie všetko z menu bolo možné objednať)

Cena a kvalita: primeraná

Obsluha: ústretová, milá, jedným slovom výborná

Prostredie: fenomenálne

Rezervácia: takmer nutná

Inšpirácia ako spríjemniť deň kolegyniam

06.06.2018

Pri prerábaní kancelárií v práci, keď tým postupne prechádza každé poschodie, som sa zabývala pri kolegoch z istého nemenovaného oddelenia, s ktorými občas intenzívne, občas sporadicky viac »

Obľúbený pivovar a príjemná nálada

22.05.2018

Jeden z najznámejších pivovarov blízko centra, známy aj svojou veľkorysou kapacitou bol zvolený pre večeru až dvakrát v jeden týždeň, keďže sa nám tam páčilo. Po práci je to perfektné viac »

Príjemná atmosféra a šalát, z ktorého možno „padnúť na zadok“, ak náhodou nesedíte

26.02.2018

Na námestí SNP, malá útulná reštaurácia, priamo v centre v mesta, ideálne miesto na večeru, či posedenie s priateľmi. V piatok večer nebola preplnená, čo nám vyhovovalo, aspoň sme sa mohli viac »

Andrej Kiska

Kiska rozdelil svoj plat desiatim rodinám v núdzi

22.06.2018 10:56

Prezident pomohol aj rodine s ôsmimi deťmi. Po sérii náročných udalostí v rodine sa zhoršil zdravotný stav matky. Tá potrebuje hospitalizáciu, ale na jej liečbu chýbajú rodine financie.

matečná

Matečná: Na Slovensku pribudne vyše 150 km nových cyklociest

22.06.2018 10:48

Ministerstvo pôdohospodárstva doteraz schválilo v prvých troch kolách 63 cyklistických projektov za približne 30,7 milióna eur.

doprava, parkovanie, parkovisko,

Nesrovnal stiahol spustenie parkovacej politiky z rokovania poslancov

22.06.2018 10:39

Parkovacia politika tak platí naďalej od decembra 2016 zatiaľ len na papieri. Jej spustenie sa nedarí opakovane.

Andrej Babiš

Babiš vo svojej druhej vláde nepočíta s tromi jeho ministrami

22.06.2018 10:26

Okrem odchodu pätica ministrov, ktorí uvoľnia miesta sociálnym demokratom by mal druhý kabinet premiéra Babiša utrpieť zmeny aj na miestach ministra priemyslu, obrany a spravodlivosti.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 22506x
Priemerná čítanosť článkov: 703x

Autor blogu