Založ si blog

Priateľské posedenie

Keď som sa dozvedela, kde máme urobenú rezerváciu, vedela som, že nespoznám nový podnik, lebo tam som už bola veľakrát. Jedno z mojich obľúbených miest, a nielen mojich,  keďže priestory bistra boli opäť úplne plné. Prišla som prvá a musela som pár minút počkať, kým nám uvoľnia náš rezervovaný stôl. Šla som rovno z práce aj s počítačom, opäť náročný týždeň. Nebola som nahodená ako baby, iba unavená a tešiaca sa na víkendové voľno, ktoré zvyčajne začína piatkovou večerou. Keď sme už mali vybrané a chceli sme si objednať, milá čašníčka nás za začiatku upozornila, čo už žiaľ nemajú, zhodou náhod dve z troch jedál, ktoré sme chceli už nemali, takže sme v rýchlosti zvolili náhradu. Oslávenkyňa mala šťastie, jej  výber, cézar wrap, ostal nezmenený. Nemali už quiche, ani hovädzí burger, zjavne toto sú obľúbené jedlá. Pred istým časom sa menu bistra rozšírilo,  takže náhradou bol bez veľkej dilemy morčací burger a šalát. César wrap, rolka s grilovaným kuracím mäsom a šalátom, klasika street foodu, ktorá síce bola servírovaná na tanieri, aj tak však najlepšie bolo zjesť to normálnym spôsobom bez použitia príboru. Burger vyzeral veľmi dobre, bol aj sýty. Mojou voľbou bol šalát s lososom, veľmi dobrým dresingom, jarnou cibuľkou a ešte nejaké ingrediencie, ktoré dotvorili skvelú celkovú chuť, na mojej strane maximálna spokojnosť. Objednali sme si aj fľašu polosuchého ružového vína, lebo sme mali takpovediac repete narodeninovej večere, ale tento krát s darčekom. Minule sme to znásilňovať nechceli, preto sme radšej na rýchlo nič nekupovali. Pekná klasická čierna kožená kabelka s jemným zlatým doplnkom potešila, takže účel  bol splnený. Späť k podniku, pozitívne hodnotím prístup v reštaurácií, kde čašníčka hneď po objednaní jedál vedela, že nám bude stôl malý a upozornila nás, že nás  o chvíľku presunie k väčšiemu  stolu, kde si už vyžiadali účet. Ako sa stôl uvoľňoval videli sme ako si už naň chystali ďalší návštevníci, ktorí práve prišli. Neboli sme si istí, ako to skončí, ale nakoniec ich čašníčka upozornila, že tam presúva iných zákazníkov. Musím povedať, že návštevnosť je tam naozaj vysoká, k tomu už netreba veľa dodať, tento samotný fakt vypovedá za veľa. Pravdou tiež je, že tam môžete stretnúť nejakú tú známu osobnosť, tento krát tam bol známy moderátor s nejakou partiou, pri jednej z minulých návštev sme tam pre zmenu videli známeho herca, podnik poznajú  aj známe tváre, nielen plebs. Prostredie je veľmi príjemné, každá drobnosť, či už knihy alebo kreslá dotvárajú celkovú atmosféru, cítili sme sa tam veľmi príjemne. Jediné rozladenie nastalo, keď sme po dlhom čase, čo sme tam sedeli, zistili,  že je v priestoroch bývalý priateľ jednej z nás. Ale zainteresovaní neboli v očnom kontakte, takže všetko bolo v poriadku. Prostredie nie je hlučné, svietenie tiež primerané,  nie tma, ani extrémne svetlo, na čítanie kníh možno nie úplne ideálne, ale na posedenie s priateľmi áno. Celkový dojem z podniku skvelý, rozhodne odporúčam.

 

St Germain, Bistro, Bratislava, Rajská 7 (oproti kinu Lumiére),

[29. September 2017]

Jedlo: skvelé (ponuka v daný deň obmedzená, nie všetko z menu bolo možné objednať)

Cena a kvalita: primeraná

Obsluha: ústretová, milá, jedným slovom výborná

Prostredie: fenomenálne

Rezervácia: takmer nutná

Kam na Čínu

27.11.2017

Reštaurácia prešla rekonštrukciou, nominácia na cenu za interiér v nás umocnila chuť sa tam ísť pozrieť. V piatok podvečer sa náhlim s väčšou taškou s krásnymi veľkými pohármi na červené viac »

Kačacie hody Bratislave

17.11.2017

Veľkým partiám sa oplatí ísť kvôli zážitku tradičných hodov do Slovenského Grobu, ak však máte obmedzené časové možnosti a tiež komornejšiu menšiu zostavu, stojí za to ísť do niektorej viac »

Takmer jedna báseň

12.11.2017

Vybrali sme sa do Ružinova v nálade, že možno pôjdeme aj tancovať. Naposledy sme sa takto vybrali pred rokom v novembri na Martina, kedy sme si dopriali výdatnú večeru v domneni, že to vytancujeme. viac »

Austria Politics

Ukázali novú rakúsku vládu. Sľubuje prísnejšiu migračnú politiku či rýchlejšie deportácie

16.12.2017 20:07

Premiérom sa stane Sebastian Kurz, ktorý sa vo veku 31 rokov stane najmladším premiérom v rámci členských krajín únie.

srbsko, premiér, srbský premiér, alexander vučič, aleksandar vucic,

Srbský prezident dostal list, odosielateľ sa vyhráža miliardami guliek a smrťou tretiny národa

16.12.2017 19:21

List bol odoslaný z Nemecka a obsahuje aj narážky na úspešné chorvátske ofenzívy z polovice 90-tych rokov minulého storočia.

povodne, Torysa,

Rieka Uh na východe Slovenska nebezpečne stúpa, úrady situáciu monitorujú

16.12.2017 18:55

Rieka Uh pri Lekárovciach dosiahla hranicu 8 metrov, čo je už tretí stupeň povodňovej situácie, a stále stúpa.

katalansko

Katalánska kríza podkopáva španielsku ekonomiku

16.12.2017 16:27

Španielska centrálna banka mierne znížila odhady rastu domácej ekonomiky pre najbližšie dva roky.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 24
Celková čítanosť: 11927x
Priemerná čítanosť článkov: 497x

Autor blogu