Založ si blog

Priateľské posedenie

Keď som sa dozvedela, kde máme urobenú rezerváciu, vedela som, že nespoznám nový podnik, lebo tam som už bola veľakrát. Jedno z mojich obľúbených miest, a nielen mojich,  keďže priestory bistra boli opäť úplne plné. Prišla som prvá a musela som pár minút počkať, kým nám uvoľnia náš rezervovaný stôl. Šla som rovno z práce aj s počítačom, opäť náročný týždeň. Nebola som nahodená ako baby, iba unavená a tešiaca sa na víkendové voľno, ktoré zvyčajne začína piatkovou večerou. Keď sme už mali vybrané a chceli sme si objednať, milá čašníčka nás za začiatku upozornila, čo už žiaľ nemajú, zhodou náhod dve z troch jedál, ktoré sme chceli už nemali, takže sme v rýchlosti zvolili náhradu. Oslávenkyňa mala šťastie, jej  výber, cézar wrap, ostal nezmenený. Nemali už quiche, ani hovädzí burger, zjavne toto sú obľúbené jedlá. Pred istým časom sa menu bistra rozšírilo,  takže náhradou bol bez veľkej dilemy morčací burger a šalát. César wrap, rolka s grilovaným kuracím mäsom a šalátom, klasika street foodu, ktorá síce bola servírovaná na tanieri, aj tak však najlepšie bolo zjesť to normálnym spôsobom bez použitia príboru. Burger vyzeral veľmi dobre, bol aj sýty. Mojou voľbou bol šalát s lososom, veľmi dobrým dresingom, jarnou cibuľkou a ešte nejaké ingrediencie, ktoré dotvorili skvelú celkovú chuť, na mojej strane maximálna spokojnosť. Objednali sme si aj fľašu polosuchého ružového vína, lebo sme mali takpovediac repete narodeninovej večere, ale tento krát s darčekom. Minule sme to znásilňovať nechceli, preto sme radšej na rýchlo nič nekupovali. Pekná klasická čierna kožená kabelka s jemným zlatým doplnkom potešila, takže účel  bol splnený. Späť k podniku, pozitívne hodnotím prístup v reštaurácií, kde čašníčka hneď po objednaní jedál vedela, že nám bude stôl malý a upozornila nás, že nás  o chvíľku presunie k väčšiemu  stolu, kde si už vyžiadali účet. Ako sa stôl uvoľňoval videli sme ako si už naň chystali ďalší návštevníci, ktorí práve prišli. Neboli sme si istí, ako to skončí, ale nakoniec ich čašníčka upozornila, že tam presúva iných zákazníkov. Musím povedať, že návštevnosť je tam naozaj vysoká, k tomu už netreba veľa dodať, tento samotný fakt vypovedá za veľa. Pravdou tiež je, že tam môžete stretnúť nejakú tú známu osobnosť, tento krát tam bol známy moderátor s nejakou partiou, pri jednej z minulých návštev sme tam pre zmenu videli známeho herca, podnik poznajú  aj známe tváre, nielen plebs. Prostredie je veľmi príjemné, každá drobnosť, či už knihy alebo kreslá dotvárajú celkovú atmosféru, cítili sme sa tam veľmi príjemne. Jediné rozladenie nastalo, keď sme po dlhom čase, čo sme tam sedeli, zistili,  že je v priestoroch bývalý priateľ jednej z nás. Ale zainteresovaní neboli v očnom kontakte, takže všetko bolo v poriadku. Prostredie nie je hlučné, svietenie tiež primerané,  nie tma, ani extrémne svetlo, na čítanie kníh možno nie úplne ideálne, ale na posedenie s priateľmi áno. Celkový dojem z podniku skvelý, rozhodne odporúčam.

 

St Germain, Bistro, Bratislava, Rajská 7 (oproti kinu Lumiére),

[29. September 2017]

Jedlo: skvelé (ponuka v daný deň obmedzená, nie všetko z menu bolo možné objednať)

Cena a kvalita: primeraná

Obsluha: ústretová, milá, jedným slovom výborná

Prostredie: fenomenálne

Rezervácia: takmer nutná

Príjemná atmosféra a šalát, z ktorého možno „padnúť na zadok“, ak náhodou nesedíte

26.02.2018

Na námestí SNP, malá útulná reštaurácia, priamo v centre v mesta, ideálne miesto na večeru, či posedenie s priateľmi. V piatok večer nebola preplnená, čo nám vyhovovalo, aspoň sme sa mohli viac »

Objavili sme novú piváreň

21.02.2018

Celkom neznáma piváreň, novootvorená Bratislavská kozlovňa na Lazaretskej ulici, v piatok večer zatiaľ vo švíkoch nepraskala. Asi veľa ľudí ešte reštauráciu neregistruje, aj my sme ju našli viac »

Kam na originálny a rýchly streetfood v zime

12.02.2018

Street food si získava čoraz viac priaznivcov už aj v našich končinách. Teraz v chladnom počasí, keď nie je až tak príjemné jesť vonku, sme sa vybrali vyskúšať si to v interiéri. Konkrétne viac »

Robert Mugabe

Prvé voľby po páde Mugabeho prebehnú v Zimbabwe v júli

18.03.2018 21:21

Presný termín volieb zatiaľ nebol stanovený.

putin, vladimir putin,

Kto je Vladimir Putin? Profil znovuzvoleného prezidenta Ruska

18.03.2018 20:52

Úradujúci ruský prezident Vladimir Putin podľa očakávaní jasne zvíťazil v nedeľňajších voľbách hlavy štátu.

Puigdemont

Puigdemont: V prípade Katalánska by sa mohol uplatniť aj švajčiarsky model

18.03.2018 19:33

"Je nezávislosť jedinou možnosťou? V žiadnom prípade, sú samozrejme aj ďalšie, a medzi nimi je švajčiarsky model zrejme najefektívnejší a najatraktívnejší," povedal v nedeľu Puigdemont.

Poľsko, protesty

Ženy v Poľsku protestujú proti plánovanému sprísneniu interrupčných zákonov

18.03.2018 19:30

Reagovali tak na vyhlásenie, v ktorom cirkev vyzvala zákonodarcov na úplný zákaz potratov.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 18607x
Priemerná čítanosť článkov: 620x

Autor blogu