Založ si blog

Priateľské posedenie

Keď som sa dozvedela, kde máme urobenú rezerváciu, vedela som, že nespoznám nový podnik, lebo tam som už bola veľakrát. Jedno z mojich obľúbených miest, a nielen mojich,  keďže priestory bistra boli opäť úplne plné. Prišla som prvá a musela som pár minút počkať, kým nám uvoľnia náš rezervovaný stôl. Šla som rovno z práce aj s počítačom, opäť náročný týždeň. Nebola som nahodená ako baby, iba unavená a tešiaca sa na víkendové voľno, ktoré zvyčajne začína piatkovou večerou. Keď sme už mali vybrané a chceli sme si objednať, milá čašníčka nás za začiatku upozornila, čo už žiaľ nemajú, zhodou náhod dve z troch jedál, ktoré sme chceli už nemali, takže sme v rýchlosti zvolili náhradu. Oslávenkyňa mala šťastie, jej  výber, cézar wrap, ostal nezmenený. Nemali už quiche, ani hovädzí burger, zjavne toto sú obľúbené jedlá. Pred istým časom sa menu bistra rozšírilo,  takže náhradou bol bez veľkej dilemy morčací burger a šalát. César wrap, rolka s grilovaným kuracím mäsom a šalátom, klasika street foodu, ktorá síce bola servírovaná na tanieri, aj tak však najlepšie bolo zjesť to normálnym spôsobom bez použitia príboru. Burger vyzeral veľmi dobre, bol aj sýty. Mojou voľbou bol šalát s lososom, veľmi dobrým dresingom, jarnou cibuľkou a ešte nejaké ingrediencie, ktoré dotvorili skvelú celkovú chuť, na mojej strane maximálna spokojnosť. Objednali sme si aj fľašu polosuchého ružového vína, lebo sme mali takpovediac repete narodeninovej večere, ale tento krát s darčekom. Minule sme to znásilňovať nechceli, preto sme radšej na rýchlo nič nekupovali. Pekná klasická čierna kožená kabelka s jemným zlatým doplnkom potešila, takže účel  bol splnený. Späť k podniku, pozitívne hodnotím prístup v reštaurácií, kde čašníčka hneď po objednaní jedál vedela, že nám bude stôl malý a upozornila nás, že nás  o chvíľku presunie k väčšiemu  stolu, kde si už vyžiadali účet. Ako sa stôl uvoľňoval videli sme ako si už naň chystali ďalší návštevníci, ktorí práve prišli. Neboli sme si istí, ako to skončí, ale nakoniec ich čašníčka upozornila, že tam presúva iných zákazníkov. Musím povedať, že návštevnosť je tam naozaj vysoká, k tomu už netreba veľa dodať, tento samotný fakt vypovedá za veľa. Pravdou tiež je, že tam môžete stretnúť nejakú tú známu osobnosť, tento krát tam bol známy moderátor s nejakou partiou, pri jednej z minulých návštev sme tam pre zmenu videli známeho herca, podnik poznajú  aj známe tváre, nielen plebs. Prostredie je veľmi príjemné, každá drobnosť, či už knihy alebo kreslá dotvárajú celkovú atmosféru, cítili sme sa tam veľmi príjemne. Jediné rozladenie nastalo, keď sme po dlhom čase, čo sme tam sedeli, zistili,  že je v priestoroch bývalý priateľ jednej z nás. Ale zainteresovaní neboli v očnom kontakte, takže všetko bolo v poriadku. Prostredie nie je hlučné, svietenie tiež primerané,  nie tma, ani extrémne svetlo, na čítanie kníh možno nie úplne ideálne, ale na posedenie s priateľmi áno. Celkový dojem z podniku skvelý, rozhodne odporúčam.

 

St Germain, Bistro, Bratislava, Rajská 7 (oproti kinu Lumiére),

[29. September 2017]

Jedlo: skvelé (ponuka v daný deň obmedzená, nie všetko z menu bolo možné objednať)

Cena a kvalita: primeraná

Obsluha: ústretová, milá, jedným slovom výborná

Prostredie: fenomenálne

Rezervácia: takmer nutná

Svieža grécka kuchyňa aj vo februári

13.08.2018

Fakt, že Grécko má ďalekosiahlu minulosť a obdivuhodnú históriu vie takmer každý. Veľa ľudí netuší, že po fenomenálnom vývoji nasledovalo obdobie temna a vývoj kultúry a hospodárstva viac »

Inšpirácia ako spríjemniť deň kolegyniam

06.06.2018

Pri prerábaní kancelárií v práci, keď tým postupne prechádza každé poschodie, som sa zabývala pri kolegoch z istého nemenovaného oddelenia, s ktorými občas intenzívne, občas sporadicky viac »

Obľúbený pivovar a príjemná nálada

22.05.2018

Jeden z najznámejších pivovarov blízko centra, známy aj svojou veľkorysou kapacitou bol zvolený pre večeru až dvakrát v jeden týždeň, keďže sa nám tam páčilo. Po práci je to perfektné viac »

Matteo Salvini

Salvini: Pravicové politické krídlo je 'pravým' ochrancom Európy

22.09.2018 22:08

Na konferencii, ktorú organizovala jedna z menších strán talianskej krajnej pravice vystúpil aj Trumpov bývalý stratég Bannon.

Tragická dopravná nehoda, Prešov

Zrážka autobusu a auta na východe si vyžiadala jednu obeť

22.09.2018 21:00

Leteckí a pozemní záchranári transportovali do nemocnice spolu dve osoby.

Ukrajina Futbal LM finále Liverpool Real

Myrotvorec si začal do databázy zapisovať Ukrajincov s maďarským pasom

22.09.2018 20:04

Ukrajinský portál je spájaný s menom Antona Heraščenka, poslanca ukrajinského parlamentu a poradcu ministra vnútra.

Elektromobil

Žiadne nové autá na benzín či naftu od roku 2025. Pomohlo by to ekológii

22.09.2018 18:56

Ak chceme, aby sa planéta otepľovala pomalšie, v Európy by sa po roku 2025 nemalo dostať do premávky žiadne auto na fosílne palivá.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 26768x
Priemerná čítanosť článkov: 811x

Autor blogu