Založ si blog

Thema si nás získala svojou témou

V priestoroch na Šafarikovom námestí sa už vystriedalo veľa podnikov,  v máji sme tu boli tiež na návšteve, no a priestory sa opäť zmenili. Nedávno otvorená a prerobená reštaurácia zaujala už pri vchode veľmi príjemným prostredím, ktorý sršal teplým dojmom. Bolo to výsledkom dreva a hnedej farby, ktorá prevládala, steny vo výzore tehly ešte viac umocnili ten pocit. Pri rezervovanom   stole už sedela Sima, a hneď po mne dobehla aj Kami, usadili sme sa, objednali pitie, ktoré sme si už po chvíľke vychutnávali. V reštaurácií bolo dosť ľudí, nájsť voľný stôl počas špičky sa môže podariť, ale musí to byť veľmi dobrá zhoda náhod. Aj to vypovedá o kvalite podniku, keď je plno. Musím skonštatovať, že sme sa mohli úplne v pokoji porozprávať, aj napriek väčším priestorom a veľa ľudom bolo prostredie celkom tiché a hluk nás nerušil. Po nejakom čase  nám priniesli taniere a servírovali kuracie prsia, ktoré boli uložené v strede taniera a okolo toho štyri kúsky zemiakov. Nuž, to sa nám veľmi nepodobalo na to, čo sme chceli, tak sme sa predsa len radšej opýtali, kým sme sa do toho pustili. Neboli to  kuracie krídielka, takže nám  taniere pozbierali a my sme len tíško závideli tej, ktorá si pochutnávala na hovädzom  burgri s pivom. Potom prišli aj naše  kuracie krídielka s chili aj cesnakovou  omáčkou, troškou šalátom a hranolkami. K tomu  sme popíjali ružové víno či gin s tonikom. Ceny boli veľmi prijateľné a porcie výdatne.  Kuracie krídielka boli v menu pri  predjedlách, no porcia bola na štart celkom veľkorysá. Ako dezert boli v ponuke aj domáce buchty s nutelou,  ktoré si vraj  získali obľubu. My sme po večeri zvolili viac sladší a menej múčny dezert, hoci kalórií mal tiež výdatne. Pochutnali sme si na čokoládovej pene, ktorá mala pudingový podtón a tiež zákusok  s mascarpone a bielou čokoládou, k tomu  sa hodilo prosecco.  Pri dezerte málinko absentovalo ovocie, prípadne aspoň zákusok s nejakou ovocnou príchuťou, ale celkovo sme si výdatne pochutili a celkový dojem naozaj veľmi dobrý.

 

Thema, Šafárikovo námestie, Bratislava [12. Január 2017]

Jedlo: vynikajúce

Cena a kvalita: perfektná na centrum mesta

Obsluha: milá, ústretová,  pri chybke sa čašníčka ospravedlnila

Prostredie: veľmi príjemné, celkom tiché na väčšie priestory, vhodné na malé aj  väčšie akcie

Rezervácia: v špičke nutná

Povestné Vianočné trhy v Budapešti presvedčili, kam ísť za dobrým jedlom

31.12.2018

Je už síce po trhoch, ale aj tak stojí za to, sa k nim vrátiť, aspoň takto cez blog a možno to bude inšpiráciou pre niekoho z Vás nasledujúci rok. Navštívili sme už mnohé mestá v predvianočnom viac »

Trošku Orientu a varené vínko na trhoch v Bratislave

20.12.2018

Rozhodli sme sa ochutnať „orient“ v podobe indickej kuchyne, a to priamo v Bratislave. Je tu viac možností, niektoré indické bistrá už nie sú vo večerných hodinách otvorené, preto sme zvolili viac »

Opäť pivovar, opäť úspech

30.11.2018

Je očividné, že pivovarom sa v Bratislave veľmi darí, vo večerných hodinách sú mnohé z nich plné, v niektorých si ani nesadnete. V centre mesta blízko Obchodnej ulice, v budove Alžbetky, viac »

Jad Vašem, tabuľa, spravodlivý medzi národmi

Spravodlivý medzi národmi: Na zoznam ocenených pribudli ďalšie mená

16.01.2019 20:00

Zoznam ocenených nezištných slovenských Nežidov a Nežidoviek, ktorí počas holokaustu zachránili Židov, sa opäť rozšíril.

viktor orbán

Protivládne protesty Fideszu neprospeli, stratil 250.000 priaznivcov

16.01.2019 19:29

Z aktuálnych výsledkov jeho prieskumu vyplýva, že z decembrových 35 percent by Fidesz v januári volilo iba 32 percent voličov.

zdravotnícka škola košice, sestričky

Nemocnice kritizujú škrty na školách

16.01.2019 18:35

So znižovaním počtu žiakov na stredných zdravotníckych školách zásadne nesúhlasí Asociácia nemocníc Slovenska.

igor matovič

Matovič dostal od prezidentských kandidátov košom

16.01.2019 18:25

Opoziční kandidáti sa spájať nechcú. Tábor môže navyše rozdrobiť aj Veronika Remišová.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 35448x
Priemerná čítanosť článkov: 933x

Autor blogu