Založ si blog

Thema si nás získala svojou témou

V priestoroch na Šafarikovom námestí sa už vystriedalo veľa podnikov,  v máji sme tu boli tiež na návšteve, no a priestory sa opäť zmenili. Nedávno otvorená a prerobená reštaurácia zaujala už pri vchode veľmi príjemným prostredím, ktorý sršal teplým dojmom. Bolo to výsledkom dreva a hnedej farby, ktorá prevládala, steny vo výzore tehly ešte viac umocnili ten pocit. Pri rezervovanom   stole už sedela Sima, a hneď po mne dobehla aj Kami, usadili sme sa, objednali pitie, ktoré sme si už po chvíľke vychutnávali. V reštaurácií bolo dosť ľudí, nájsť voľný stôl počas špičky sa môže podariť, ale musí to byť veľmi dobrá zhoda náhod. Aj to vypovedá o kvalite podniku, keď je plno. Musím skonštatovať, že sme sa mohli úplne v pokoji porozprávať, aj napriek väčším priestorom a veľa ľudom bolo prostredie celkom tiché a hluk nás nerušil. Po nejakom čase  nám priniesli taniere a servírovali kuracie prsia, ktoré boli uložené v strede taniera a okolo toho štyri kúsky zemiakov. Nuž, to sa nám veľmi nepodobalo na to, čo sme chceli, tak sme sa predsa len radšej opýtali, kým sme sa do toho pustili. Neboli to  kuracie krídielka, takže nám  taniere pozbierali a my sme len tíško závideli tej, ktorá si pochutnávala na hovädzom  burgri s pivom. Potom prišli aj naše  kuracie krídielka s chili aj cesnakovou  omáčkou, troškou šalátom a hranolkami. K tomu  sme popíjali ružové víno či gin s tonikom. Ceny boli veľmi prijateľné a porcie výdatne.  Kuracie krídielka boli v menu pri  predjedlách, no porcia bola na štart celkom veľkorysá. Ako dezert boli v ponuke aj domáce buchty s nutelou,  ktoré si vraj  získali obľubu. My sme po večeri zvolili viac sladší a menej múčny dezert, hoci kalórií mal tiež výdatne. Pochutnali sme si na čokoládovej pene, ktorá mala pudingový podtón a tiež zákusok  s mascarpone a bielou čokoládou, k tomu  sa hodilo prosecco.  Pri dezerte málinko absentovalo ovocie, prípadne aspoň zákusok s nejakou ovocnou príchuťou, ale celkovo sme si výdatne pochutili a celkový dojem naozaj veľmi dobrý.

 

Thema, Šafárikovo námestie, Bratislava [12. Január 2017]

Jedlo: vynikajúce

Cena a kvalita: perfektná na centrum mesta

Obsluha: milá, ústretová,  pri chybke sa čašníčka ospravedlnila

Prostredie: veľmi príjemné, celkom tiché na väčšie priestory, vhodné na malé aj  väčšie akcie

Rezervácia: v špičke nutná

Kam na originálny a rýchly streetfood v zime

12.02.2018

Street food si získava čoraz viac priaznivcov už aj v našich končinách. Teraz v chladnom počasí, keď nie je až tak príjemné jesť vonku, sme sa vybrali vyskúšať si to v interiéri. Konkrétne viac »

Ako sme hľadali päť hviezdičiek v Maďarsku

28.01.2018

Čakal nás predĺžený wellness víkend u Maďarských susedov, tešili sme sa na relax a voľno. Ja najmä na voľno, keďže sauny a wellness nie je úplne moja šálka kávy, ale tešila som sa, že viac »

Skvelý burger, jeden z najlepších

28.01.2018

Vybrali sme sa do skrytého podniku, o ktorom sme ani nevedeli, že v centre mesta vôbec je, a to hneď pri Kamennom námestí . Po vstúpení do vnútra sme videli iba malý priestor, schádzali sme viac »

Nemecko, polícia

Polícia v Nemecku rozohnala neonacistickú demonštráciu v Drážďanoch

17.02.2018 21:40

Nemecká polícia rozohnala v sobotu neonacistickú demonštráciu, ktorá sa konala v saskej metropole Drážďany. Na akcii sa podľa zúčastnilo zhruba 200 ľudí.

Británia UKIP zjazd Bolton nedôvera vyslovenie

Ďalšia zmena lídra. Predsedu UKIP Boltona odvolali

17.02.2018 19:38

Členovia Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva vyslovili v sobotu na svojom mimoriadnom zjazde v Birminghame nedôveru jej predsedovi Henrymu Boltonovi.

pápež František

Pápež obnovil činnosť komisie na ochranu maloletých

17.02.2018 19:05

Pápež František v sobotu obnovil činnosť tzv. Pápežskej komisie na ochranu maloletých, ktorej úlohou je radiť mu pri dodržiavaní záväzkov ochrany detí.

Lavrov

Správali ste sa k nám ako ku školákovi, zahriakol Lavrov USA a úniu. Žiada rešpekt

17.02.2018 16:30

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vyzval EÚ, NATO a Spojené štáty, aby k jeho krajine pristupovali s rešpektom.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 15998x
Priemerná čítanosť článkov: 571x

Autor blogu