Založ si blog

Príjemná atmosféra a šalát, z ktorého možno „padnúť na zadok“, ak náhodou nesedíte

Na námestí SNP, malá útulná reštaurácia, priamo v centre v mesta, ideálne miesto na večeru, či posedenie s priateľmi. V piatok večer nebola preplnená, čo nám vyhovovalo, aspoň sme sa mohli príjemne porozprávať. Podnik navštevujeme po veľmi dlhom čase, voľba padá na kurací šalát, ktorý bol podávaný fenomenálnym spôsobom, čoho som osobne bola svedkom zatiaľ v zahraničí. Šalát bol v miske upečenej z tenkého pizzového cesta, premiešaný výborným francúzskym dresingom, primeraný pomer zeleniny a chuť veľmi zlahodnila rukola. Pri jedení šalátu sme si pomaly „ulamovali“ s chrumkavej misy, ktorá sa na okrajoch lámala a dno pod šalátom mierne nasiaklo chutným dresingom a šťavou zo zeleniny, celkový dojem úchvatný a chuť vôbec nezaostávala. Na svoje si prídu určite aj tí, ktorí preferujú zanechávať prázdne taniere, tu je možnosť zjesť úplne všetko, aj keď nám sa porcia zdala veľká a celkom sýta. Kami ako jediná skúsila niečo iné, v podobe šalátu s lososom, ktorý  bol podávaný tradičným spôsobom, na aký sme všade zvyknutí, na tanieri. Večera bola skvelá a výdatná, takže obzvlášť kladne hodnotím, že nám milá čašnícka dobre poradila. Uvažovali sme aj nad rajčinovou polievkou pred šalátom, no keď nám bolo povedané, že takúto porciu tam niekedy nezvládnu zjesť ani chlapi, rýchlo sme zvolili  len jeden chod, radšej v podobe šalátu, predsa len sa k tomu viac hodí nejaký ten drink. Ochutnali sme víno aj džin s tonikom, každý podľa svojej chuti, večera bola vynikajúca. Zakončili sme to dezertom, ktorého výber bol tiež dosť široký, čo nebýva všade zvykom. Zvolili sme každá niečo iné, ovocný zákusok bol dobrý, celkom výdatná porcia piškótového  cesta na večer, klasikou bolo tiramisu,  na ktorom hádam niet čo pokaziť, všetky ingrediencie sú lahodné a slaný karamel obsahoval ideálnu proporciu slanosti aj sladkosti, takže to bolo príjemné zakončenie pracovného týždňa, respektíve začiatok víkendu…

 

Milenium Café, Námestie SNP 3, Bratislava, [2. Február 2017]

Jedlo: skvelé

Cena a kvalita: primeraná

Obsluha: veľmi dobrá, aj poradila

Prostredie: príjemné, intímne, ideálne na rande či posedenie s priateľmi

Rezervácia: odporúčaná, no mali sme pocit, že nie nutná (upozornenie, otvorené len do desiatej)

Objavili sme novú piváreň

21.02.2018

Celkom neznáma piváreň, novootvorená Bratislavská kozlovňa na Lazaretskej ulici, v piatok večer zatiaľ vo švíkoch nepraskala. Asi veľa ľudí ešte reštauráciu neregistruje, aj my sme ju našli viac »

Kam na originálny a rýchly streetfood v zime

12.02.2018

Street food si získava čoraz viac priaznivcov už aj v našich končinách. Teraz v chladnom počasí, keď nie je až tak príjemné jesť vonku, sme sa vybrali vyskúšať si to v interiéri. Konkrétne viac »

Thema si nás získala svojou témou

06.02.2018

V priestoroch na Šafarikovom námestí sa už vystriedalo veľa podnikov, v máji sme tu boli tiež na návšteve, no a priestory sa opäť zmenili. Nedávno otvorená a prerobená reštaurácia zaujala viac »

utečenci, migranti, Grécko, Afganistan

Európska komisia a OECD uverejnili príručku o migrantoch

21.04.2018 22:54

Príručka identifikuje hlavné výzvy súvisiace s integráciou migrantov a stanovuje konkrétne politické odporúčania na ich riešenie.

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 19594x
Priemerná čítanosť článkov: 653x

Autor blogu