Založ si blog

Príjemná atmosféra a šalát, z ktorého možno „padnúť na zadok“, ak náhodou nesedíte

Na námestí SNP, malá útulná reštaurácia, priamo v centre v mesta, ideálne miesto na večeru, či posedenie s priateľmi. V piatok večer nebola preplnená, čo nám vyhovovalo, aspoň sme sa mohli príjemne porozprávať. Podnik navštevujeme po veľmi dlhom čase, voľba padá na kurací šalát, ktorý bol podávaný fenomenálnym spôsobom, čoho som osobne bola svedkom zatiaľ v zahraničí. Šalát bol v miske upečenej z tenkého pizzového cesta, premiešaný výborným francúzskym dresingom, primeraný pomer zeleniny a chuť veľmi zlahodnila rukola. Pri jedení šalátu sme si pomaly „ulamovali“ s chrumkavej misy, ktorá sa na okrajoch lámala a dno pod šalátom mierne nasiaklo chutným dresingom a šťavou zo zeleniny, celkový dojem úchvatný a chuť vôbec nezaostávala. Na svoje si prídu určite aj tí, ktorí preferujú zanechávať prázdne taniere, tu je možnosť zjesť úplne všetko, aj keď nám sa porcia zdala veľká a celkom sýta. Kami ako jediná skúsila niečo iné, v podobe šalátu s lososom, ktorý  bol podávaný tradičným spôsobom, na aký sme všade zvyknutí, na tanieri. Večera bola skvelá a výdatná, takže obzvlášť kladne hodnotím, že nám milá čašnícka dobre poradila. Uvažovali sme aj nad rajčinovou polievkou pred šalátom, no keď nám bolo povedané, že takúto porciu tam niekedy nezvládnu zjesť ani chlapi, rýchlo sme zvolili  len jeden chod, radšej v podobe šalátu, predsa len sa k tomu viac hodí nejaký ten drink. Ochutnali sme víno aj džin s tonikom, každý podľa svojej chuti, večera bola vynikajúca. Zakončili sme to dezertom, ktorého výber bol tiež dosť široký, čo nebýva všade zvykom. Zvolili sme každá niečo iné, ovocný zákusok bol dobrý, celkom výdatná porcia piškótového  cesta na večer, klasikou bolo tiramisu,  na ktorom hádam niet čo pokaziť, všetky ingrediencie sú lahodné a slaný karamel obsahoval ideálnu proporciu slanosti aj sladkosti, takže to bolo príjemné zakončenie pracovného týždňa, respektíve začiatok víkendu…

 

Milenium Café, Námestie SNP 3, Bratislava, [2. Február 2017]

Jedlo: skvelé

Cena a kvalita: primeraná

Obsluha: veľmi dobrá, aj poradila

Prostredie: príjemné, intímne, ideálne na rande či posedenie s priateľmi

Rezervácia: odporúčaná, no mali sme pocit, že nie nutná (upozornenie, otvorené len do desiatej)

Svieža grécka kuchyňa aj vo februári

13.08.2018

Fakt, že Grécko má ďalekosiahlu minulosť a obdivuhodnú históriu vie takmer každý. Veľa ľudí netuší, že po fenomenálnom vývoji nasledovalo obdobie temna a vývoj kultúry a hospodárstva viac »

Inšpirácia ako spríjemniť deň kolegyniam

06.06.2018

Pri prerábaní kancelárií v práci, keď tým postupne prechádza každé poschodie, som sa zabývala pri kolegoch z istého nemenovaného oddelenia, s ktorými občas intenzívne, občas sporadicky viac »

Obľúbený pivovar a príjemná nálada

22.05.2018

Jeden z najznámejších pivovarov blízko centra, známy aj svojou veľkorysou kapacitou bol zvolený pre večeru až dvakrát v jeden týždeň, keďže sa nám tam páčilo. Po práci je to perfektné viac »

Matteo Salvini

Salvini: Pravicové politické krídlo je 'pravým' ochrancom Európy

22.09.2018 22:08

Na konferencii, ktorú organizovala jedna z menších strán talianskej krajnej pravice vystúpil aj Trumpov bývalý stratég Bannon.

Tragická dopravná nehoda, Prešov

Zrážka autobusu a auta na východe si vyžiadala jednu obeť

22.09.2018 21:00

Leteckí a pozemní záchranári transportovali do nemocnice spolu dve osoby.

Ukrajina Futbal LM finále Liverpool Real

Myrotvorec si začal do databázy zapisovať Ukrajincov s maďarským pasom

22.09.2018 20:04

Ukrajinský portál je spájaný s menom Antona Heraščenka, poslanca ukrajinského parlamentu a poradcu ministra vnútra.

Elektromobil

Žiadne nové autá na benzín či naftu od roku 2025. Pomohlo by to ekológii

22.09.2018 18:56

Ak chceme, aby sa planéta otepľovala pomalšie, v Európy by sa po roku 2025 nemalo dostať do premávky žiadne auto na fosílne palivá.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 26760x
Priemerná čítanosť článkov: 811x

Autor blogu