Založ si blog

Kačacie hody Bratislave

Veľkým  partiám sa oplatí ísť kvôli zážitku tradičných hodov do Slovenského Grobu, ak však máte obmedzené časové možnosti a tiež komornejšiu menšiu zostavu, stojí za to ísť do niektorej z Bratislavských reštaurácií. Mnohé takto na jeseň prispôsobujú svoje menu a ponúkajú sezónne kačacie či husacie hody, dokonca mnohé sú aj v ponuke cez zľavové portály, je iba nutné si vopred urobiť rezerváciu. My sme zvolili reštauráciu blízko Primaciálneho paláca, ktorá bola zrekonštruovaná. Poznala som to ešte pred rekonštrukciou, teraz musím uznať, je prostredie príjemnejšie. Rezervovaný stôl bol blízko dverí, kde v tieto chladné dní príjemné nebolo, preto sme radšej požiadali o iný stôl. Po usadení sme dostali menu, objednali si a už len  čakali. Najprv sme dostali  víno, onedlho bol servírovaný chutný vývar, kde bolo dosť mäsa aj zeleniny. Následne bola podávaná pečená kačka s červenou kapustou a lokšami. Podľa všetkých to bola porcia tak akurát, ale pre mňa to bolo na večeru až príliš sýte. Ochutnali sme k tomu červené chilské víno, ale po jednom pohári sme presedlali na naše slovenské, ktoré bolo chutnejšie.  V porovnaní s tradičnými hodmi bol servírovaný vývar, nie predjedlo a následne žiadna štrúdľa, mohli sme si objednať dezert z menu, ale večera bola chutná a sýta, sťažovať sme sa rozhodne nemohli a ani dezert sme si nakoniec neobjednali. Pri jednom z vedľajších stolov bola veľká partia, pôsobilo to ako firemná akcia a pri inom zase odchádzala slečna vo večerných dlhých šatách,  asi šla z nejakej akcie a možno sa mala s niekým stretnúť, kto sa nedostavil, krátko po našom príchode zaplatila a v dlhej róbe odkráčala. Reštaurácia ponúka pekné noblesné priestory pre akékoľvek príležitostí a je možnosť sedieť aj na poschodí.  Naša obsluha veľmi usmievavá nebola, ale ak sa nám podarilo privolať iného čašníka, ktorý bol prívetivejší, milší aj ochotnejší, boli sme aj my spokojnejšie. Možno iba v tomto „šťastí“ na nie najochotnejšieho čašníka, ktorý mal sa starosti náš stôl, sa odzrkadlil piatok trinásteho. Inak nám tento deň nič  výnimočné nepriniesol, nikto nás nezbalili, my sme tiež nikoho nezbalili a keďže podnik má záverečnú o desiatej, tento časový limit určil aj náš odchod s príjemným pocitom pekného večera.

 

Štefánka, Palisády 59, Bratislava [13. Október 2017]

Jedlo: výborné

Cena a kvalita: úmerná

Obsluha: náš čašník asi nemal svoj deň

Prostredie: veľmi príjemné

Rezervácia: odporúčaná

Inšpirácia ako spríjemniť deň kolegyniam

06.06.2018

Pri prerábaní kancelárií v práci, keď tým postupne prechádza každé poschodie, som sa zabývala pri kolegoch z istého nemenovaného oddelenia, s ktorými občas intenzívne, občas sporadicky viac »

Obľúbený pivovar a príjemná nálada

22.05.2018

Jeden z najznámejších pivovarov blízko centra, známy aj svojou veľkorysou kapacitou bol zvolený pre večeru až dvakrát v jeden týždeň, keďže sa nám tam páčilo. Po práci je to perfektné viac »

Príjemná atmosféra a šalát, z ktorého možno „padnúť na zadok“, ak náhodou nesedíte

26.02.2018

Na námestí SNP, malá útulná reštaurácia, priamo v centre v mesta, ideálne miesto na večeru, či posedenie s priateľmi. V piatok večer nebola preplnená, čo nám vyhovovalo, aspoň sme sa mohli viac »

Andrej Kiska

Kiska rozdelil svoj plat desiatim rodinám v núdzi

22.06.2018 10:56

Prezident pomohol aj rodine s ôsmimi deťmi. Po sérii náročných udalostí v rodine sa zhoršil zdravotný stav matky. Tá potrebuje hospitalizáciu, ale na jej liečbu chýbajú rodine financie.

matečná

Matečná: Na Slovensku pribudne vyše 150 km nových cyklociest

22.06.2018 10:48

Ministerstvo pôdohospodárstva doteraz schválilo v prvých troch kolách 63 cyklistických projektov za približne 30,7 milióna eur.

doprava, parkovanie, parkovisko,

Nesrovnal stiahol spustenie parkovacej politiky z rokovania poslancov

22.06.2018 10:39

Parkovacia politika tak platí naďalej od decembra 2016 zatiaľ len na papieri. Jej spustenie sa nedarí opakovane.

Andrej Babiš

Babiš vo svojej druhej vláde nepočíta s tromi jeho ministrami

22.06.2018 10:26

Okrem odchodu pätica ministrov, ktorí uvoľnia miesta sociálnym demokratom by mal druhý kabinet premiéra Babiša utrpieť zmeny aj na miestach ministra priemyslu, obrany a spravodlivosti.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 22505x
Priemerná čítanosť článkov: 703x

Autor blogu