Založ si blog

Kačacie hody Bratislave

Veľkým  partiám sa oplatí ísť kvôli zážitku tradičných hodov do Slovenského Grobu, ak však máte obmedzené časové možnosti a tiež komornejšiu menšiu zostavu, stojí za to ísť do niektorej z Bratislavských reštaurácií. Mnohé takto na jeseň prispôsobujú svoje menu a ponúkajú sezónne kačacie či husacie hody, dokonca mnohé sú aj v ponuke cez zľavové portály, je iba nutné si vopred urobiť rezerváciu. My sme zvolili reštauráciu blízko Primaciálneho paláca, ktorá bola zrekonštruovaná. Poznala som to ešte pred rekonštrukciou, teraz musím uznať, je prostredie príjemnejšie. Rezervovaný stôl bol blízko dverí, kde v tieto chladné dní príjemné nebolo, preto sme radšej požiadali o iný stôl. Po usadení sme dostali menu, objednali si a už len  čakali. Najprv sme dostali  víno, onedlho bol servírovaný chutný vývar, kde bolo dosť mäsa aj zeleniny. Následne bola podávaná pečená kačka s červenou kapustou a lokšami. Podľa všetkých to bola porcia tak akurát, ale pre mňa to bolo na večeru až príliš sýte. Ochutnali sme k tomu červené chilské víno, ale po jednom pohári sme presedlali na naše slovenské, ktoré bolo chutnejšie.  V porovnaní s tradičnými hodmi bol servírovaný vývar, nie predjedlo a následne žiadna štrúdľa, mohli sme si objednať dezert z menu, ale večera bola chutná a sýta, sťažovať sme sa rozhodne nemohli a ani dezert sme si nakoniec neobjednali. Pri jednom z vedľajších stolov bola veľká partia, pôsobilo to ako firemná akcia a pri inom zase odchádzala slečna vo večerných dlhých šatách,  asi šla z nejakej akcie a možno sa mala s niekým stretnúť, kto sa nedostavil, krátko po našom príchode zaplatila a v dlhej róbe odkráčala. Reštaurácia ponúka pekné noblesné priestory pre akékoľvek príležitostí a je možnosť sedieť aj na poschodí.  Naša obsluha veľmi usmievavá nebola, ale ak sa nám podarilo privolať iného čašníka, ktorý bol prívetivejší, milší aj ochotnejší, boli sme aj my spokojnejšie. Možno iba v tomto „šťastí“ na nie najochotnejšieho čašníka, ktorý mal sa starosti náš stôl, sa odzrkadlil piatok trinásteho. Inak nám tento deň nič  výnimočné nepriniesol, nikto nás nezbalili, my sme tiež nikoho nezbalili a keďže podnik má záverečnú o desiatej, tento časový limit určil aj náš odchod s príjemným pocitom pekného večera.

 

Štefánka, Palisády 59, Bratislava [13. Október 2017]

Jedlo: výborné

Cena a kvalita: úmerná

Obsluha: náš čašník asi nemal svoj deň

Prostredie: veľmi príjemné

Rezervácia: odporúčaná

Opäť pivovar, opäť úspech

30.11.2018

Je očividné, že pivovarom sa v Bratislave veľmi darí, vo večerných hodinách sú mnohé z nich plné, v niektorých si ani nesadnete. V centre mesta blízko Obchodnej ulice, v budove Alžbetky, viac »

Šou pri príprave večere v reštaurácii

30.10.2018

Ak hľadáte v Bratislave reštauráciu, kde je možné sledovať prípravu jedla v bezprostrednej blízkosti, takúto možnosť ponúka Benihana. Kuchár stojí za grilom a návštevníci sú usadení viac »

Vychýrená talianska kuchyňa nesklamala, no ani neprekvapila

30.09.2018

Leto, slnko, dovolenka, a k tomu neodmysliteľne patrí skvelá kuchyňa. Vybrali sme sa do večného mesta, kde to v každej štvrti dýcha históriou. V uličkách historického centra Ríma je možné viac »

Čína, USA, Huawei, Meng Wan-čou

Súd povolil finančnej riaditeľke Huawei prepustenie na kauciu

12.12.2018 06:37

USA obviňujú Huawei z toho, že využíva schránkovú firmu v Hongkongu na predaj vybavenia do Iránu.

SPOMIENKA: Pamätný deň obetí holokaustu

Definíciou antisemitizmu vyjadrila NR SR jasný postoj proti nenávisti

12.12.2018 06:00

Je to krok, za ktorý si Slovensko jednoznačne zaslúži uznanie. Zhodujú sa na tom členovia židovskej komunity doma aj v zahraničí.

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, útočník zabil troch ľudí

11.12.2018 21:17, aktualizované: 12.12.2018 05:55

Ozbrojený útočník v utorok večer v blízkosti vianočného trhu v centre francúzskeho Štrasburgu zastrelil troch ľudí a ďalších 12 osôb zranil.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 32080x
Priemerná čítanosť článkov: 891x

Autor blogu