Založ si blog

Kačacie hody Bratislave

Veľkým  partiám sa oplatí ísť kvôli zážitku tradičných hodov do Slovenského Grobu, ak však máte obmedzené časové možnosti a tiež komornejšiu menšiu zostavu, stojí za to ísť do niektorej z Bratislavských reštaurácií. Mnohé takto na jeseň prispôsobujú svoje menu a ponúkajú sezónne kačacie či husacie hody, dokonca mnohé sú aj v ponuke cez zľavové portály, je iba nutné si vopred urobiť rezerváciu. My sme zvolili reštauráciu blízko Primaciálneho paláca, ktorá bola zrekonštruovaná. Poznala som to ešte pred rekonštrukciou, teraz musím uznať, je prostredie príjemnejšie. Rezervovaný stôl bol blízko dverí, kde v tieto chladné dní príjemné nebolo, preto sme radšej požiadali o iný stôl. Po usadení sme dostali menu, objednali si a už len  čakali. Najprv sme dostali  víno, onedlho bol servírovaný chutný vývar, kde bolo dosť mäsa aj zeleniny. Následne bola podávaná pečená kačka s červenou kapustou a lokšami. Podľa všetkých to bola porcia tak akurát, ale pre mňa to bolo na večeru až príliš sýte. Ochutnali sme k tomu červené chilské víno, ale po jednom pohári sme presedlali na naše slovenské, ktoré bolo chutnejšie.  V porovnaní s tradičnými hodmi bol servírovaný vývar, nie predjedlo a následne žiadna štrúdľa, mohli sme si objednať dezert z menu, ale večera bola chutná a sýta, sťažovať sme sa rozhodne nemohli a ani dezert sme si nakoniec neobjednali. Pri jednom z vedľajších stolov bola veľká partia, pôsobilo to ako firemná akcia a pri inom zase odchádzala slečna vo večerných dlhých šatách,  asi šla z nejakej akcie a možno sa mala s niekým stretnúť, kto sa nedostavil, krátko po našom príchode zaplatila a v dlhej róbe odkráčala. Reštaurácia ponúka pekné noblesné priestory pre akékoľvek príležitostí a je možnosť sedieť aj na poschodí.  Naša obsluha veľmi usmievavá nebola, ale ak sa nám podarilo privolať iného čašníka, ktorý bol prívetivejší, milší aj ochotnejší, boli sme aj my spokojnejšie. Možno iba v tomto „šťastí“ na nie najochotnejšieho čašníka, ktorý mal sa starosti náš stôl, sa odzrkadlil piatok trinásteho. Inak nám tento deň nič  výnimočné nepriniesol, nikto nás nezbalili, my sme tiež nikoho nezbalili a keďže podnik má záverečnú o desiatej, tento časový limit určil aj náš odchod s príjemným pocitom pekného večera.

 

Štefánka, Palisády 59, Bratislava [13. Október 2017]

Jedlo: výborné

Cena a kvalita: úmerná

Obsluha: náš čašník asi nemal svoj deň

Prostredie: veľmi príjemné

Rezervácia: odporúčaná

Príjemná atmosféra a šalát, z ktorého možno „padnúť na zadok“, ak náhodou nesedíte

26.02.2018

Na námestí SNP, malá útulná reštaurácia, priamo v centre v mesta, ideálne miesto na večeru, či posedenie s priateľmi. V piatok večer nebola preplnená, čo nám vyhovovalo, aspoň sme sa mohli viac »

Objavili sme novú piváreň

21.02.2018

Celkom neznáma piváreň, novootvorená Bratislavská kozlovňa na Lazaretskej ulici, v piatok večer zatiaľ vo švíkoch nepraskala. Asi veľa ľudí ešte reštauráciu neregistruje, aj my sme ju našli viac »

Kam na originálny a rýchly streetfood v zime

12.02.2018

Street food si získava čoraz viac priaznivcov už aj v našich končinách. Teraz v chladnom počasí, keď nie je až tak príjemné jesť vonku, sme sa vybrali vyskúšať si to v interiéri. Konkrétne viac »

Robert Mugabe

Prvé voľby po páde Mugabeho prebehnú v Zimbabwe v júli

18.03.2018 21:21

Presný termín volieb zatiaľ nebol stanovený.

putin, vladimir putin,

Kto je Vladimir Putin? Profil znovuzvoleného prezidenta Ruska

18.03.2018 20:52

Úradujúci ruský prezident Vladimir Putin podľa očakávaní jasne zvíťazil v nedeľňajších voľbách hlavy štátu.

Puigdemont

Puigdemont: V prípade Katalánska by sa mohol uplatniť aj švajčiarsky model

18.03.2018 19:33

"Je nezávislosť jedinou možnosťou? V žiadnom prípade, sú samozrejme aj ďalšie, a medzi nimi je švajčiarsky model zrejme najefektívnejší a najatraktívnejší," povedal v nedeľu Puigdemont.

Poľsko, protesty

Ženy v Poľsku protestujú proti plánovanému sprísneniu interrupčných zákonov

18.03.2018 19:30

Reagovali tak na vyhlásenie, v ktorom cirkev vyzvala zákonodarcov na úplný zákaz potratov.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 18604x
Priemerná čítanosť článkov: 620x

Autor blogu