Založ si blog

Kačacie hody Bratislave

Veľkým  partiám sa oplatí ísť kvôli zážitku tradičných hodov do Slovenského Grobu, ak však máte obmedzené časové možnosti a tiež komornejšiu menšiu zostavu, stojí za to ísť do niektorej z Bratislavských reštaurácií. Mnohé takto na jeseň prispôsobujú svoje menu a ponúkajú sezónne kačacie či husacie hody, dokonca mnohé sú aj v ponuke cez zľavové portály, je iba nutné si vopred urobiť rezerváciu. My sme zvolili reštauráciu blízko Primaciálneho paláca, ktorá bola zrekonštruovaná. Poznala som to ešte pred rekonštrukciou, teraz musím uznať, je prostredie príjemnejšie. Rezervovaný stôl bol blízko dverí, kde v tieto chladné dní príjemné nebolo, preto sme radšej požiadali o iný stôl. Po usadení sme dostali menu, objednali si a už len  čakali. Najprv sme dostali  víno, onedlho bol servírovaný chutný vývar, kde bolo dosť mäsa aj zeleniny. Následne bola podávaná pečená kačka s červenou kapustou a lokšami. Podľa všetkých to bola porcia tak akurát, ale pre mňa to bolo na večeru až príliš sýte. Ochutnali sme k tomu červené chilské víno, ale po jednom pohári sme presedlali na naše slovenské, ktoré bolo chutnejšie.  V porovnaní s tradičnými hodmi bol servírovaný vývar, nie predjedlo a následne žiadna štrúdľa, mohli sme si objednať dezert z menu, ale večera bola chutná a sýta, sťažovať sme sa rozhodne nemohli a ani dezert sme si nakoniec neobjednali. Pri jednom z vedľajších stolov bola veľká partia, pôsobilo to ako firemná akcia a pri inom zase odchádzala slečna vo večerných dlhých šatách,  asi šla z nejakej akcie a možno sa mala s niekým stretnúť, kto sa nedostavil, krátko po našom príchode zaplatila a v dlhej róbe odkráčala. Reštaurácia ponúka pekné noblesné priestory pre akékoľvek príležitostí a je možnosť sedieť aj na poschodí.  Naša obsluha veľmi usmievavá nebola, ale ak sa nám podarilo privolať iného čašníka, ktorý bol prívetivejší, milší aj ochotnejší, boli sme aj my spokojnejšie. Možno iba v tomto „šťastí“ na nie najochotnejšieho čašníka, ktorý mal sa starosti náš stôl, sa odzrkadlil piatok trinásteho. Inak nám tento deň nič  výnimočné nepriniesol, nikto nás nezbalili, my sme tiež nikoho nezbalili a keďže podnik má záverečnú o desiatej, tento časový limit určil aj náš odchod s príjemným pocitom pekného večera.

 

Štefánka, Palisády 59, Bratislava [13. Október 2017]

Jedlo: výborné

Cena a kvalita: úmerná

Obsluha: náš čašník asi nemal svoj deň

Prostredie: veľmi príjemné

Rezervácia: odporúčaná

Svieža grécka kuchyňa aj vo februári

13.08.2018

Fakt, že Grécko má ďalekosiahlu minulosť a obdivuhodnú históriu vie takmer každý. Veľa ľudí netuší, že po fenomenálnom vývoji nasledovalo obdobie temna a vývoj kultúry a hospodárstva viac »

Inšpirácia ako spríjemniť deň kolegyniam

06.06.2018

Pri prerábaní kancelárií v práci, keď tým postupne prechádza každé poschodie, som sa zabývala pri kolegoch z istého nemenovaného oddelenia, s ktorými občas intenzívne, občas sporadicky viac »

Obľúbený pivovar a príjemná nálada

22.05.2018

Jeden z najznámejších pivovarov blízko centra, známy aj svojou veľkorysou kapacitou bol zvolený pre večeru až dvakrát v jeden týždeň, keďže sa nám tam páčilo. Po práci je to perfektné viac »

Matteo Salvini

Salvini: Pravicové politické krídlo je 'pravým' ochrancom Európy

22.09.2018 22:08

Na konferencii, ktorú organizovala jedna z menších strán talianskej krajnej pravice vystúpil aj Trumpov bývalý stratég Bannon.

Tragická dopravná nehoda, Prešov

Zrážka autobusu a auta na východe si vyžiadala jednu obeť

22.09.2018 21:00

Leteckí a pozemní záchranári transportovali do nemocnice spolu dve osoby.

Ukrajina Futbal LM finále Liverpool Real

Myrotvorec si začal do databázy zapisovať Ukrajincov s maďarským pasom

22.09.2018 20:04

Ukrajinský portál je spájaný s menom Antona Heraščenka, poslanca ukrajinského parlamentu a poradcu ministra vnútra.

Elektromobil

Žiadne nové autá na benzín či naftu od roku 2025. Pomohlo by to ekológii

22.09.2018 18:56

Ak chceme, aby sa planéta otepľovala pomalšie, v Európy by sa po roku 2025 nemalo dostať do premávky žiadne auto na fosílne palivá.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 26773x
Priemerná čítanosť článkov: 811x

Autor blogu