Založ si blog

Skvelý burger, jeden z najlepších

Vybrali sme sa do skrytého podniku, o ktorom sme ani nevedeli, že v centre mesta vôbec je, a to hneď pri Kamennom námestí . Po vstúpení do vnútra sme videli iba malý priestor, schádzali sme dole schodmi, kde sa ukázal ďalší priestor. Interiér je jednoduchý, cítili sme sa tam príjemne. Klientelu tvorili najmä mladí a ešte mladší tínedžeri. Objednali sme si tri burgre, a kto nebol veľmi hladný si dal iba samostatné hranolky s tatárskou omáčkou.   Sima, najväčší fanúšik a zároveň expert na burgre z našej partie, zvolila variant so slaninou a nevedela sa vynachváliť. Jedla už burger hádam v každej  reštaurácií v Bratislave a porovnávala to aj s jej doteraz naj podnikom… nuž tento krát bol u nej jednoznačným víťazom tento burger. K tomu sme si pochutnávali na víne, skúsila som na úvod ríbezľové, bolo celkom dobré, ale po pohári som presedlala na klasiku v podobe ružového. Potešilo ma, že sme automaticky na začiatku dostali kašu s vodou a poháre k tomu, keďže sme mali objednané víno. Žiaľ, stále to nie je automatické pre niektoré podniky, preto hodnotím dané Bistro veľmi kladne. Pri vedľajšom stole bola oslava narodenín, kde mladé kočky priniesli oslávenkyni  pripravenú tortu, tíško a v dobrom sme  závideli, vyzerala lahodne. Ako dezert si Sima a Kami objednali lievance, ktoré boli trošku pripálené, nuž stane sa, ako sa hovorí, aj majster tesár sa občas utne.  Čašníčka  bola ochotná znížiť ich cenu na polovicu, aj keď priniesla účet s plnou sumou, prišla hneď upozorniť, že pozabudla, ale že platí, že máme zaplatiť iba  polovicu. Ocenili sme ochotu, zaplatili sme nakoniec plnú čiastku.

 

Bistro U  nás, Dunajská 1, Bratislava [27. Október 2017]

Jedlo: veľmi dobré

Cena a kvalita: dobrá, väčšiu časť menu pokrývajú najmä burgre

Obsluha: milá

Prostredie: veľmi príjemné

Rezervácia: odporúčaná, priestory sú menšie, v piatok večer bol a reštaurácia úplne plná

 

Príjemná atmosféra a šalát, z ktorého možno „padnúť na zadok“, ak náhodou nesedíte

26.02.2018

Na námestí SNP, malá útulná reštaurácia, priamo v centre v mesta, ideálne miesto na večeru, či posedenie s priateľmi. V piatok večer nebola preplnená, čo nám vyhovovalo, aspoň sme sa mohli viac »

Objavili sme novú piváreň

21.02.2018

Celkom neznáma piváreň, novootvorená Bratislavská kozlovňa na Lazaretskej ulici, v piatok večer zatiaľ vo švíkoch nepraskala. Asi veľa ľudí ešte reštauráciu neregistruje, aj my sme ju našli viac »

Kam na originálny a rýchly streetfood v zime

12.02.2018

Street food si získava čoraz viac priaznivcov už aj v našich končinách. Teraz v chladnom počasí, keď nie je až tak príjemné jesť vonku, sme sa vybrali vyskúšať si to v interiéri. Konkrétne viac »

fico

Fico po koaličnej rade: Platy starostov sa upravia, vznikne deväť tried

22.05.2018 17:13

Koalícia chce nanovo upraviť platy starostov a primátorov.

Zeman, Kiska,

Česi zo svetových politikov najviac dôverujú Zemanovi, Kiska skončil druhý

22.05.2018 16:34

Za Zemanom nasleduje slovenský prezident Andrej Kiska s dôverou na úrovni 33 percent.

Trump

Severokórejsko-americký summit sa uskutoční i napriek napätiu

22.05.2018 16:07

Historické stretnutie Trumpa so severokórejským vodcom Kim Čong-unom sa očakáva 12. júna v Singapure.

SR prezident Kiska sudcovia

Prezident Kiska vymenoval 30 sudcov bez časového obmedzenia (+zoznam)

22.05.2018 16:01

Sudcovia si prevzali v Prezidentskom paláci dekrét o vymenovaní a do rúk prezidenta zložili slávnostný sľub.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 20442x
Priemerná čítanosť článkov: 681x

Autor blogu