Založ si blog

Skvelý burger, jeden z najlepších

Vybrali sme sa do skrytého podniku, o ktorom sme ani nevedeli, že v centre mesta vôbec je, a to hneď pri Kamennom námestí . Po vstúpení do vnútra sme videli iba malý priestor, schádzali sme dole schodmi, kde sa ukázal ďalší priestor. Interiér je jednoduchý, cítili sme sa tam príjemne. Klientelu tvorili najmä mladí a ešte mladší tínedžeri. Objednali sme si tri burgre, a kto nebol veľmi hladný si dal iba samostatné hranolky s tatárskou omáčkou.   Sima, najväčší fanúšik a zároveň expert na burgre z našej partie, zvolila variant so slaninou a nevedela sa vynachváliť. Jedla už burger hádam v každej  reštaurácií v Bratislave a porovnávala to aj s jej doteraz naj podnikom… nuž tento krát bol u nej jednoznačným víťazom tento burger. K tomu sme si pochutnávali na víne, skúsila som na úvod ríbezľové, bolo celkom dobré, ale po pohári som presedlala na klasiku v podobe ružového. Potešilo ma, že sme automaticky na začiatku dostali kašu s vodou a poháre k tomu, keďže sme mali objednané víno. Žiaľ, stále to nie je automatické pre niektoré podniky, preto hodnotím dané Bistro veľmi kladne. Pri vedľajšom stole bola oslava narodenín, kde mladé kočky priniesli oslávenkyni  pripravenú tortu, tíško a v dobrom sme  závideli, vyzerala lahodne. Ako dezert si Sima a Kami objednali lievance, ktoré boli trošku pripálené, nuž stane sa, ako sa hovorí, aj majster tesár sa občas utne.  Čašníčka  bola ochotná znížiť ich cenu na polovicu, aj keď priniesla účet s plnou sumou, prišla hneď upozorniť, že pozabudla, ale že platí, že máme zaplatiť iba  polovicu. Ocenili sme ochotu, zaplatili sme nakoniec plnú čiastku.

 

Bistro U  nás, Dunajská 1, Bratislava [27. Október 2017]

Jedlo: veľmi dobré

Cena a kvalita: dobrá, väčšiu časť menu pokrývajú najmä burgre

Obsluha: milá

Prostredie: veľmi príjemné

Rezervácia: odporúčaná, priestory sú menšie, v piatok večer bol a reštaurácia úplne plná

 

Vychýrená talianska kuchyňa nesklamala, no ani neprekvapila

30.09.2018

Leto, slnko, dovolenka, a k tomu neodmysliteľne patrí skvelá kuchyňa. Vybrali sme sa do večného mesta, kde to v každej štvrti dýcha históriou. V uličkách historického centra Ríma je možné viac »

Svieža grécka kuchyňa aj vo februári

13.08.2018

Fakt, že Grécko má ďalekosiahlu minulosť a obdivuhodnú históriu vie takmer každý. Veľa ľudí netuší, že po fenomenálnom vývoji nasledovalo obdobie temna a vývoj kultúry a hospodárstva viac »

Inšpirácia ako spríjemniť deň kolegyniam

06.06.2018

Pri prerábaní kancelárií v práci, keď tým postupne prechádza každé poschodie, som sa zabývala pri kolegoch z istého nemenovaného oddelenia, s ktorými občas intenzívne, občas sporadicky viac »

matovič

OĽaNO chce, aby ľudia mohli odísť do dôchodku skôr, a to po odpracovaní 40 rokov

18.10.2018 11:56

Tiež stále trvá na tom, aby sa v návrhu prihliadalo aj na ženy, ktoré by mali ísť do dôchodku skôr za vychované deti.

Taliansko, Rím, koloseum

Centeno: Eurozóna sa dokáže sa vyrovnať s návrhom rozpočtu Talianska

18.10.2018 11:54

Eurozóna preukázala veľkú odolnosť počas dlhovej krízy a dokáže sa vyrovnať aj s návrhom rozpočtu Talianska, uviedol Mário Centeno.

Džamál Chášakdží

Tím vyšetrovateľov prehľadal rezidenciu saudskoarabského konzula

18.10.2018 11:37

Budovu konzulátu už raz prehľadali, do konzulovej rezidencie ich však vtedy ešte nevpustili.

Marian Kočner

Finančná skupina Penta odmieta tvrdenia, že podnikala s Kočnerom

18.10.2018 11:24

Podľa medializovaných informácii zaistili u Mariána Kočnera tridsať zmeniek v súhrnnej hodnote 10,7 milióna eur.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 28124x
Priemerná čítanosť článkov: 827x

Autor blogu