Založ si blog

Skvelý burger, jeden z najlepších

Vybrali sme sa do skrytého podniku, o ktorom sme ani nevedeli, že v centre mesta vôbec je, a to hneď pri Kamennom námestí . Po vstúpení do vnútra sme videli iba malý priestor, schádzali sme dole schodmi, kde sa ukázal ďalší priestor. Interiér je jednoduchý, cítili sme sa tam príjemne. Klientelu tvorili najmä mladí a ešte mladší tínedžeri. Objednali sme si tri burgre, a kto nebol veľmi hladný si dal iba samostatné hranolky s tatárskou omáčkou.   Sima, najväčší fanúšik a zároveň expert na burgre z našej partie, zvolila variant so slaninou a nevedela sa vynachváliť. Jedla už burger hádam v každej  reštaurácií v Bratislave a porovnávala to aj s jej doteraz naj podnikom… nuž tento krát bol u nej jednoznačným víťazom tento burger. K tomu sme si pochutnávali na víne, skúsila som na úvod ríbezľové, bolo celkom dobré, ale po pohári som presedlala na klasiku v podobe ružového. Potešilo ma, že sme automaticky na začiatku dostali kašu s vodou a poháre k tomu, keďže sme mali objednané víno. Žiaľ, stále to nie je automatické pre niektoré podniky, preto hodnotím dané Bistro veľmi kladne. Pri vedľajšom stole bola oslava narodenín, kde mladé kočky priniesli oslávenkyni  pripravenú tortu, tíško a v dobrom sme  závideli, vyzerala lahodne. Ako dezert si Sima a Kami objednali lievance, ktoré boli trošku pripálené, nuž stane sa, ako sa hovorí, aj majster tesár sa občas utne.  Čašníčka  bola ochotná znížiť ich cenu na polovicu, aj keď priniesla účet s plnou sumou, prišla hneď upozorniť, že pozabudla, ale že platí, že máme zaplatiť iba  polovicu. Ocenili sme ochotu, zaplatili sme nakoniec plnú čiastku.

 

Bistro U  nás, Dunajská 1, Bratislava [27. Október 2017]

Jedlo: veľmi dobré

Cena a kvalita: dobrá, väčšiu časť menu pokrývajú najmä burgre

Obsluha: milá

Prostredie: veľmi príjemné

Rezervácia: odporúčaná, priestory sú menšie, v piatok večer bol a reštaurácia úplne plná

 

Povestné Vianočné trhy v Budapešti presvedčili, kam ísť za dobrým jedlom

31.12.2018

Je už síce po trhoch, ale aj tak stojí za to, sa k nim vrátiť, aspoň takto cez blog a možno to bude inšpiráciou pre niekoho z Vás nasledujúci rok. Navštívili sme už mnohé mestá v predvianočnom viac »

Trošku Orientu a varené vínko na trhoch v Bratislave

20.12.2018

Rozhodli sme sa ochutnať „orient“ v podobe indickej kuchyne, a to priamo v Bratislave. Je tu viac možností, niektoré indické bistrá už nie sú vo večerných hodinách otvorené, preto sme zvolili viac »

Opäť pivovar, opäť úspech

30.11.2018

Je očividné, že pivovarom sa v Bratislave veľmi darí, vo večerných hodinách sú mnohé z nich plné, v niektorých si ani nesadnete. V centre mesta blízko Obchodnej ulice, v budove Alžbetky, viac »

Jad Vašem, tabuľa, spravodlivý medzi národmi

Spravodlivý medzi národmi: Na zoznam ocenených pribudli ďalšie mená

16.01.2019 20:00

Zoznam ocenených nezištných slovenských Nežidov a Nežidoviek, ktorí počas holokaustu zachránili Židov, sa opäť rozšíril.

viktor orbán

Protivládne protesty Fideszu neprospeli, stratil 250.000 priaznivcov

16.01.2019 19:29

Z aktuálnych výsledkov jeho prieskumu vyplýva, že z decembrových 35 percent by Fidesz v januári volilo iba 32 percent voličov.

zdravotnícka škola košice, sestričky

Nemocnice kritizujú škrty na školách

16.01.2019 18:35

So znižovaním počtu žiakov na stredných zdravotníckych školách zásadne nesúhlasí Asociácia nemocníc Slovenska.

igor matovič

Matovič dostal od prezidentských kandidátov košom

16.01.2019 18:25

Opoziční kandidáti sa spájať nechcú. Tábor môže navyše rozdrobiť aj Veronika Remišová.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 38
Celková čítanosť: 35452x
Priemerná čítanosť článkov: 933x

Autor blogu