Založ si blog

Skvelý burger, jeden z najlepších

Vybrali sme sa do skrytého podniku, o ktorom sme ani nevedeli, že v centre mesta vôbec je, a to hneď pri Kamennom námestí . Po vstúpení do vnútra sme videli iba malý priestor, schádzali sme dole schodmi, kde sa ukázal ďalší priestor. Interiér je jednoduchý, cítili sme sa tam príjemne. Klientelu tvorili najmä mladí a ešte mladší tínedžeri. Objednali sme si tri burgre, a kto nebol veľmi hladný si dal iba samostatné hranolky s tatárskou omáčkou.   Sima, najväčší fanúšik a zároveň expert na burgre z našej partie, zvolila variant so slaninou a nevedela sa vynachváliť. Jedla už burger hádam v každej  reštaurácií v Bratislave a porovnávala to aj s jej doteraz naj podnikom… nuž tento krát bol u nej jednoznačným víťazom tento burger. K tomu sme si pochutnávali na víne, skúsila som na úvod ríbezľové, bolo celkom dobré, ale po pohári som presedlala na klasiku v podobe ružového. Potešilo ma, že sme automaticky na začiatku dostali kašu s vodou a poháre k tomu, keďže sme mali objednané víno. Žiaľ, stále to nie je automatické pre niektoré podniky, preto hodnotím dané Bistro veľmi kladne. Pri vedľajšom stole bola oslava narodenín, kde mladé kočky priniesli oslávenkyni  pripravenú tortu, tíško a v dobrom sme  závideli, vyzerala lahodne. Ako dezert si Sima a Kami objednali lievance, ktoré boli trošku pripálené, nuž stane sa, ako sa hovorí, aj majster tesár sa občas utne.  Čašníčka  bola ochotná znížiť ich cenu na polovicu, aj keď priniesla účet s plnou sumou, prišla hneď upozorniť, že pozabudla, ale že platí, že máme zaplatiť iba  polovicu. Ocenili sme ochotu, zaplatili sme nakoniec plnú čiastku.

 

Bistro U  nás, Dunajská 1, Bratislava [27. Október 2017]

Jedlo: veľmi dobré

Cena a kvalita: dobrá, väčšiu časť menu pokrývajú najmä burgre

Obsluha: milá

Prostredie: veľmi príjemné

Rezervácia: odporúčaná, priestory sú menšie, v piatok večer bol a reštaurácia úplne plná

 

Kam na originálny a rýchly streetfood v zime

12.02.2018

Street food si získava čoraz viac priaznivcov už aj v našich končinách. Teraz v chladnom počasí, keď nie je až tak príjemné jesť vonku, sme sa vybrali vyskúšať si to v interiéri. Konkrétne viac »

Thema si nás získala svojou témou

06.02.2018

V priestoroch na Šafarikovom námestí sa už vystriedalo veľa podnikov, v máji sme tu boli tiež na návšteve, no a priestory sa opäť zmenili. Nedávno otvorená a prerobená reštaurácia zaujala viac »

Ako sme hľadali päť hviezdičiek v Maďarsku

28.01.2018

Čakal nás predĺžený wellness víkend u Maďarských susedov, tešili sme sa na relax a voľno. Ja najmä na voľno, keďže sauny a wellness nie je úplne moja šálka kávy, ale tešila som sa, že viac »

Nemecko, polícia

Polícia v Nemecku rozohnala neonacistickú demonštráciu v Drážďanoch

17.02.2018 21:40

Nemecká polícia rozohnala v sobotu neonacistickú demonštráciu, ktorá sa konala v saskej metropole Drážďany. Na akcii sa podľa zúčastnilo zhruba 200 ľudí.

Británia UKIP zjazd Bolton nedôvera vyslovenie

Ďalšia zmena lídra. Predsedu UKIP Boltona odvolali

17.02.2018 19:38

Členovia Strany nezávislosti Spojeného kráľovstva vyslovili v sobotu na svojom mimoriadnom zjazde v Birminghame nedôveru jej predsedovi Henrymu Boltonovi.

pápež František

Pápež obnovil činnosť komisie na ochranu maloletých

17.02.2018 19:05

Pápež František v sobotu obnovil činnosť tzv. Pápežskej komisie na ochranu maloletých, ktorej úlohou je radiť mu pri dodržiavaní záväzkov ochrany detí.

Lavrov

Správali ste sa k nám ako ku školákovi, zahriakol Lavrov USA a úniu. Žiada rešpekt

17.02.2018 16:30

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov vyzval EÚ, NATO a Spojené štáty, aby k jeho krajine pristupovali s rešpektom.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 28
Celková čítanosť: 15999x
Priemerná čítanosť článkov: 571x

Autor blogu