Založ si blog

Skvelý burger, jeden z najlepších

Vybrali sme sa do skrytého podniku, o ktorom sme ani nevedeli, že v centre mesta vôbec je, a to hneď pri Kamennom námestí . Po vstúpení do vnútra sme videli iba malý priestor, schádzali sme dole schodmi, kde sa ukázal ďalší priestor. Interiér je jednoduchý, cítili sme sa tam príjemne. Klientelu tvorili najmä mladí a ešte mladší tínedžeri. Objednali sme si tri burgre, a kto nebol veľmi hladný si dal iba samostatné hranolky s tatárskou omáčkou.   Sima, najväčší fanúšik a zároveň expert na burgre z našej partie, zvolila variant so slaninou a nevedela sa vynachváliť. Jedla už burger hádam v každej  reštaurácií v Bratislave a porovnávala to aj s jej doteraz naj podnikom… nuž tento krát bol u nej jednoznačným víťazom tento burger. K tomu sme si pochutnávali na víne, skúsila som na úvod ríbezľové, bolo celkom dobré, ale po pohári som presedlala na klasiku v podobe ružového. Potešilo ma, že sme automaticky na začiatku dostali kašu s vodou a poháre k tomu, keďže sme mali objednané víno. Žiaľ, stále to nie je automatické pre niektoré podniky, preto hodnotím dané Bistro veľmi kladne. Pri vedľajšom stole bola oslava narodenín, kde mladé kočky priniesli oslávenkyni  pripravenú tortu, tíško a v dobrom sme  závideli, vyzerala lahodne. Ako dezert si Sima a Kami objednali lievance, ktoré boli trošku pripálené, nuž stane sa, ako sa hovorí, aj majster tesár sa občas utne.  Čašníčka  bola ochotná znížiť ich cenu na polovicu, aj keď priniesla účet s plnou sumou, prišla hneď upozorniť, že pozabudla, ale že platí, že máme zaplatiť iba  polovicu. Ocenili sme ochotu, zaplatili sme nakoniec plnú čiastku.

 

Bistro U  nás, Dunajská 1, Bratislava [27. Október 2017]

Jedlo: veľmi dobré

Cena a kvalita: dobrá, väčšiu časť menu pokrývajú najmä burgre

Obsluha: milá

Prostredie: veľmi príjemné

Rezervácia: odporúčaná, priestory sú menšie, v piatok večer bol a reštaurácia úplne plná

 

Svieža grécka kuchyňa aj vo februári

13.08.2018

Fakt, že Grécko má ďalekosiahlu minulosť a obdivuhodnú históriu vie takmer každý. Veľa ľudí netuší, že po fenomenálnom vývoji nasledovalo obdobie temna a vývoj kultúry a hospodárstva viac »

Inšpirácia ako spríjemniť deň kolegyniam

06.06.2018

Pri prerábaní kancelárií v práci, keď tým postupne prechádza každé poschodie, som sa zabývala pri kolegoch z istého nemenovaného oddelenia, s ktorými občas intenzívne, občas sporadicky viac »

Obľúbený pivovar a príjemná nálada

22.05.2018

Jeden z najznámejších pivovarov blízko centra, známy aj svojou veľkorysou kapacitou bol zvolený pre večeru až dvakrát v jeden týždeň, keďže sa nám tam páčilo. Po práci je to perfektné viac »

Kiska, Sulik,

Kiska založí vlastnú stranu, alebo spojí Progresívne Slovensko a Spolu, verí Sulík

14.08.2018 10:23

Predseda strany Sloboda a Solidarita ešte v roku 2008 ponúkal súčasnému prezidentovi Andrejovi Kiskovi, aby vstúpil do jeho strany.

agung bali sopka

Pre sopečnú činnosť evakuovali celý ostrov Ambae v Oceánii

14.08.2018 10:01

Vanuatská republika už po druhý raz za menej než jeden rok vzhľadom na sopečnú aktivitu evakuovala celý ostrov, na ktorom žije 11 000 obyvateľov.

Foto   2

Miko: Alternatíva ku GMO krmovinám veľmi nie je

14.08.2018 10:00

Pri schvaľovaní nových odrôd geneticky modifikovaných rastlín na európsky trh nikto nie je taký prísny ako Brusel, tvrdí šéf Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

londýn, polícia, mešite v londýne,

Vodič narazil do zábran pred britským parlamentom zámerne, tvrdia svedkovia

14.08.2018 09:28, aktualizované: 10:24

Muž, ktorý narazil do bezpečnostných bariér pred budovou britského parlamentu v Londýne, konal podľa svedkov zámerne.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 24604x
Priemerná čítanosť článkov: 746x

Autor blogu