Založ si blog

Objavili sme novú piváreň

Celkom neznáma piváreň, novootvorená Bratislavská kozlovňa na Lazaretskej ulici, v piatok večer zatiaľ vo  švíkoch nepraskala. Asi veľa ľudí ešte reštauráciu neregistruje, aj my sme  ju našli iba náhodou na nete, pri hľadaní dobrého miesta na posedenie. Ponuka jedla je určená pre klasickú klientelu fajšmekrov piva. Na svoje si prídu mladšie, ale aj  staršie ročníky, čoho sme boli svedkom. Samotná  ponuka studených predjedál je široká, takže aj keď sa chlapi zastavia  na jedno či dve  pivá, je si k tomu čo zobnúť. Menu pokrýva  tradičné polievky, halušky,  rôzne mäsité jedlá, vyprážane rezne aj  syry,  burgre, bravčové rebrá, najväčšou porciou je asi misa hladného kozla, ktorá zahŕňa mix rebierok, krídelok, hermelínu, hranoliek so zeleninou a chlebom. Samozrejme  nechýbajú zdravšie varianty ako šaláty, ryby, bezmäsité jedlá v menu uvedené ako „bezmasá jídla“, nevadí, my rozumieme.  Po novom roku sme sa nejako držali nôty kuracích krídelok, aspoň vieme lepšie porovnávať a aj si pochutíme. Kuracie krídelka boli celkom pikantné, niekto, kto preferuje iba jemný náznak ostrosti bude možno  trošku sklamaný. K tomu bol podávaný  výrazne cesnakový  dresing, čo nebýva zvykom. Mne osobne takáto výrazná chuť vyhovovala, mierne sa  odlíšili od ostaných podnikov  a pritom klasika je  zachovaná. Aj keď môžu mnohí namietať, že v pivárni iba  pivo, my  sme  trošku „zhrešili“ a zvolili sme si víno. Jablkový dezert na záver pripomínal vypraženú jablkovú  šatôčku, chuť kyslosti ešte zdôraznil mierne kyslá marmeláda. Obsluha bola príjemná, ale nevieme posúdiť úplne, keďže nebolo úplne plno. Reštauráciu je ľahké nájsť, je  to hneď pri Mariánskej ulici, kúsok od Policajného riaditeľstva známeho ako „Dva levy“, do reštaurácie je možné vstúpiť aj z parkoviska od ministerstiev. Nuž podnik má dobrý potenciál, nevýhodou je mierna  odľahlosť od centra,  no je veľmi blízko.

 

Bratislavská Kozlovňa, Lazaretská, Bratislava [26. Január 2017]

Jedlo: chutné

Cena a kvalita: ako v iných bratislavských pivárňach

Obsluha: fajn

Prostredie: príjemné

Rezervácia: vhodná, ale zatiaľ nie nutná

Opäť pivovar, opäť úspech

30.11.2018

Je očividné, že pivovarom sa v Bratislave veľmi darí, vo večerných hodinách sú mnohé z nich plné, v niektorých si ani nesadnete. V centre mesta blízko Obchodnej ulice, v budove Alžbetky, viac »

Šou pri príprave večere v reštaurácii

30.10.2018

Ak hľadáte v Bratislave reštauráciu, kde je možné sledovať prípravu jedla v bezprostrednej blízkosti, takúto možnosť ponúka Benihana. Kuchár stojí za grilom a návštevníci sú usadení viac »

Vychýrená talianska kuchyňa nesklamala, no ani neprekvapila

30.09.2018

Leto, slnko, dovolenka, a k tomu neodmysliteľne patrí skvelá kuchyňa. Vybrali sme sa do večného mesta, kde to v každej štvrti dýcha históriou. V uličkách historického centra Ríma je možné viac »

Čína, USA, Huawei, Meng Wan-čou

Súd povolil finančnej riaditeľke Huawei prepustenie na kauciu

12.12.2018 06:37

USA obviňujú Huawei z toho, že využíva schránkovú firmu v Hongkongu na predaj vybavenia do Iránu.

SPOMIENKA: Pamätný deň obetí holokaustu

Definíciou antisemitizmu vyjadrila NR SR jasný postoj proti nenávisti

12.12.2018 06:00

Je to krok, za ktorý si Slovensko jednoznačne zaslúži uznanie. Zhodujú sa na tom členovia židovskej komunity doma aj v zahraničí.

triblavina,kamion,dialnica D1

Súvislá diaľnica do Košíc bude skôr cez Maďarsko ako cez Slovensko

11.12.2018 21:23

Bratislava a Košice budú prepojené súvislou diaľnicou minimálne o päť rokov skôr cez územie Maďarska než cez Slovensko.

štrasburg, streľba

Na vianočných trhoch v Štrasburgu sa strieľalo, útočník zabil troch ľudí

11.12.2018 21:17, aktualizované: 12.12.2018 05:55

Ozbrojený útočník v utorok večer v blízkosti vianočného trhu v centre francúzskeho Štrasburgu zastrelil troch ľudí a ďalších 12 osôb zranil.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 32076x
Priemerná čítanosť článkov: 891x

Autor blogu