Založ si blog

Objavili sme novú piváreň

Celkom neznáma piváreň, novootvorená Bratislavská kozlovňa na Lazaretskej ulici, v piatok večer zatiaľ vo  švíkoch nepraskala. Asi veľa ľudí ešte reštauráciu neregistruje, aj my sme  ju našli iba náhodou na nete, pri hľadaní dobrého miesta na posedenie. Ponuka jedla je určená pre klasickú klientelu fajšmekrov piva. Na svoje si prídu mladšie, ale aj  staršie ročníky, čoho sme boli svedkom. Samotná  ponuka studených predjedál je široká, takže aj keď sa chlapi zastavia  na jedno či dve  pivá, je si k tomu čo zobnúť. Menu pokrýva  tradičné polievky, halušky,  rôzne mäsité jedlá, vyprážane rezne aj  syry,  burgre, bravčové rebrá, najväčšou porciou je asi misa hladného kozla, ktorá zahŕňa mix rebierok, krídelok, hermelínu, hranoliek so zeleninou a chlebom. Samozrejme  nechýbajú zdravšie varianty ako šaláty, ryby, bezmäsité jedlá v menu uvedené ako „bezmasá jídla“, nevadí, my rozumieme.  Po novom roku sme sa nejako držali nôty kuracích krídelok, aspoň vieme lepšie porovnávať a aj si pochutíme. Kuracie krídelka boli celkom pikantné, niekto, kto preferuje iba jemný náznak ostrosti bude možno  trošku sklamaný. K tomu bol podávaný  výrazne cesnakový  dresing, čo nebýva zvykom. Mne osobne takáto výrazná chuť vyhovovala, mierne sa  odlíšili od ostaných podnikov  a pritom klasika je  zachovaná. Aj keď môžu mnohí namietať, že v pivárni iba  pivo, my  sme  trošku „zhrešili“ a zvolili sme si víno. Jablkový dezert na záver pripomínal vypraženú jablkovú  šatôčku, chuť kyslosti ešte zdôraznil mierne kyslá marmeláda. Obsluha bola príjemná, ale nevieme posúdiť úplne, keďže nebolo úplne plno. Reštauráciu je ľahké nájsť, je  to hneď pri Mariánskej ulici, kúsok od Policajného riaditeľstva známeho ako „Dva levy“, do reštaurácie je možné vstúpiť aj z parkoviska od ministerstiev. Nuž podnik má dobrý potenciál, nevýhodou je mierna  odľahlosť od centra,  no je veľmi blízko.

 

Bratislavská Kozlovňa, Lazaretská, Bratislava [26. Január 2017]

Jedlo: chutné

Cena a kvalita: ako v iných bratislavských pivárňach

Obsluha: fajn

Prostredie: príjemné

Rezervácia: vhodná, ale zatiaľ nie nutná

Inšpirácia ako spríjemniť deň kolegyniam

06.06.2018

Pri prerábaní kancelárií v práci, keď tým postupne prechádza každé poschodie, som sa zabývala pri kolegoch z istého nemenovaného oddelenia, s ktorými občas intenzívne, občas sporadicky viac »

Obľúbený pivovar a príjemná nálada

22.05.2018

Jeden z najznámejších pivovarov blízko centra, známy aj svojou veľkorysou kapacitou bol zvolený pre večeru až dvakrát v jeden týždeň, keďže sa nám tam páčilo. Po práci je to perfektné viac »

Príjemná atmosféra a šalát, z ktorého možno „padnúť na zadok“, ak náhodou nesedíte

26.02.2018

Na námestí SNP, malá útulná reštaurácia, priamo v centre v mesta, ideálne miesto na večeru, či posedenie s priateľmi. V piatok večer nebola preplnená, čo nám vyhovovalo, aspoň sme sa mohli viac »

migrant, migracia, imigrant, cernoch

Na Balkáne uviazli desaťtisíce migrantov, odhaduje rakúsky expert

21.07.2018 10:35

Napriek novému presmerovaniu trás v smere do Španielska zostáva situácia na Balkáne napätá. V regióne sa nachádza zhruba 60-tisíc nelegálnych prisťahovalcov.

obchvat, Bratislava, výstavba, cesta, D4

Most cez Dunaj na obchvate Bratislavy bude nebezpečný, tvrdia vodáci

21.07.2018 10:17

Konštrukcia mosta, ktorý bude súčasťou obchvatu Bratislavy, je nebezpečná pre placov a malé lode, tvrdia vodáci. Stavebník aj úrady to odmietajú.

Za slušné Slovensko, Farská, Šeliga, úrad vlády

Publicista Hrabko: Za slušné Slovensko bude robiť niektorým politikom de facto kampaň

21.07.2018 10:13

Publicista Juraj Hrabko zhodnotil dianie na slovenskej politickej scéne. Komentoval nákup stíhačiek, prácu prokuratúry či rozhodnutie hnutia Za slušné Slovensko.

ivan korčok

Korčok bude od jesene veľvyslancom v USA

21.07.2018 09:29

Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí Ivan Korčok sa stane od jesene veľvyslancom SR vo Washingtone.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 32
Celková čítanosť: 23440x
Priemerná čítanosť článkov: 733x

Autor blogu