Založ si blog

Objavili sme novú piváreň

Celkom neznáma piváreň, novootvorená Bratislavská kozlovňa na Lazaretskej ulici, v piatok večer zatiaľ vo  švíkoch nepraskala. Asi veľa ľudí ešte reštauráciu neregistruje, aj my sme  ju našli iba náhodou na nete, pri hľadaní dobrého miesta na posedenie. Ponuka jedla je určená pre klasickú klientelu fajšmekrov piva. Na svoje si prídu mladšie, ale aj  staršie ročníky, čoho sme boli svedkom. Samotná  ponuka studených predjedál je široká, takže aj keď sa chlapi zastavia  na jedno či dve  pivá, je si k tomu čo zobnúť. Menu pokrýva  tradičné polievky, halušky,  rôzne mäsité jedlá, vyprážane rezne aj  syry,  burgre, bravčové rebrá, najväčšou porciou je asi misa hladného kozla, ktorá zahŕňa mix rebierok, krídelok, hermelínu, hranoliek so zeleninou a chlebom. Samozrejme  nechýbajú zdravšie varianty ako šaláty, ryby, bezmäsité jedlá v menu uvedené ako „bezmasá jídla“, nevadí, my rozumieme.  Po novom roku sme sa nejako držali nôty kuracích krídelok, aspoň vieme lepšie porovnávať a aj si pochutíme. Kuracie krídelka boli celkom pikantné, niekto, kto preferuje iba jemný náznak ostrosti bude možno  trošku sklamaný. K tomu bol podávaný  výrazne cesnakový  dresing, čo nebýva zvykom. Mne osobne takáto výrazná chuť vyhovovala, mierne sa  odlíšili od ostaných podnikov  a pritom klasika je  zachovaná. Aj keď môžu mnohí namietať, že v pivárni iba  pivo, my  sme  trošku „zhrešili“ a zvolili sme si víno. Jablkový dezert na záver pripomínal vypraženú jablkovú  šatôčku, chuť kyslosti ešte zdôraznil mierne kyslá marmeláda. Obsluha bola príjemná, ale nevieme posúdiť úplne, keďže nebolo úplne plno. Reštauráciu je ľahké nájsť, je  to hneď pri Mariánskej ulici, kúsok od Policajného riaditeľstva známeho ako „Dva levy“, do reštaurácie je možné vstúpiť aj z parkoviska od ministerstiev. Nuž podnik má dobrý potenciál, nevýhodou je mierna  odľahlosť od centra,  no je veľmi blízko.

 

Bratislavská Kozlovňa, Lazaretská, Bratislava [26. Január 2017]

Jedlo: chutné

Cena a kvalita: ako v iných bratislavských pivárňach

Obsluha: fajn

Prostredie: príjemné

Rezervácia: vhodná, ale zatiaľ nie nutná

Príjemná atmosféra a šalát, z ktorého možno „padnúť na zadok“, ak náhodou nesedíte

26.02.2018

Na námestí SNP, malá útulná reštaurácia, priamo v centre v mesta, ideálne miesto na večeru, či posedenie s priateľmi. V piatok večer nebola preplnená, čo nám vyhovovalo, aspoň sme sa mohli viac »

Kam na originálny a rýchly streetfood v zime

12.02.2018

Street food si získava čoraz viac priaznivcov už aj v našich končinách. Teraz v chladnom počasí, keď nie je až tak príjemné jesť vonku, sme sa vybrali vyskúšať si to v interiéri. Konkrétne viac »

Thema si nás získala svojou témou

06.02.2018

V priestoroch na Šafarikovom námestí sa už vystriedalo veľa podnikov, v máji sme tu boli tiež na návšteve, no a priestory sa opäť zmenili. Nedávno otvorená a prerobená reštaurácia zaujala viac »

utečenci, migranti, Grécko, Afganistan

Európska komisia a OECD uverejnili príručku o migrantoch

21.04.2018 22:54

Príručka identifikuje hlavné výzvy súvisiace s integráciou migrantov a stanovuje konkrétne politické odporúčania na ich riešenie.

Barbara Bushová

S Barbarou Bushovou sa prišli rozlúčiť štyria bývalí prezidenti

21.04.2018 22:52

Približne 1500 hostí vrátane štyroch bývalých prezidentov sa prišlo v sobotu naposledy rozlúčiť s bývalou prvou dámou USA Barbarou Bushovou, ktorá zomrela v utorok vo veku 92 rokov.

urad prace, Vazovova

Zamestnávateľom sa nechce zverejňovať platy

21.04.2018 20:43

Už pred pracovným pohovorom bude uchádzač vedieť, minimálne koľko môže zarobiť.

Izrael, vlajka,

Únia vyzvala Izrael, aby nepoužíval smrtiacu silu proti Palestínčanom

21.04.2018 20:36

Reagovala tak na piatkovú smrť štyroch mladých Palestínčanov.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 30
Celková čítanosť: 19593x
Priemerná čítanosť článkov: 653x

Autor blogu