Založ si blog

Objavili sme novú piváreň

Celkom neznáma piváreň, novootvorená Bratislavská kozlovňa na Lazaretskej ulici, v piatok večer zatiaľ vo  švíkoch nepraskala. Asi veľa ľudí ešte reštauráciu neregistruje, aj my sme  ju našli iba náhodou na nete, pri hľadaní dobrého miesta na posedenie. Ponuka jedla je určená pre klasickú klientelu fajšmekrov piva. Na svoje si prídu mladšie, ale aj  staršie ročníky, čoho sme boli svedkom. Samotná  ponuka studených predjedál je široká, takže aj keď sa chlapi zastavia  na jedno či dve  pivá, je si k tomu čo zobnúť. Menu pokrýva  tradičné polievky, halušky,  rôzne mäsité jedlá, vyprážane rezne aj  syry,  burgre, bravčové rebrá, najväčšou porciou je asi misa hladného kozla, ktorá zahŕňa mix rebierok, krídelok, hermelínu, hranoliek so zeleninou a chlebom. Samozrejme  nechýbajú zdravšie varianty ako šaláty, ryby, bezmäsité jedlá v menu uvedené ako „bezmasá jídla“, nevadí, my rozumieme.  Po novom roku sme sa nejako držali nôty kuracích krídelok, aspoň vieme lepšie porovnávať a aj si pochutíme. Kuracie krídelka boli celkom pikantné, niekto, kto preferuje iba jemný náznak ostrosti bude možno  trošku sklamaný. K tomu bol podávaný  výrazne cesnakový  dresing, čo nebýva zvykom. Mne osobne takáto výrazná chuť vyhovovala, mierne sa  odlíšili od ostaných podnikov  a pritom klasika je  zachovaná. Aj keď môžu mnohí namietať, že v pivárni iba  pivo, my  sme  trošku „zhrešili“ a zvolili sme si víno. Jablkový dezert na záver pripomínal vypraženú jablkovú  šatôčku, chuť kyslosti ešte zdôraznil mierne kyslá marmeláda. Obsluha bola príjemná, ale nevieme posúdiť úplne, keďže nebolo úplne plno. Reštauráciu je ľahké nájsť, je  to hneď pri Mariánskej ulici, kúsok od Policajného riaditeľstva známeho ako „Dva levy“, do reštaurácie je možné vstúpiť aj z parkoviska od ministerstiev. Nuž podnik má dobrý potenciál, nevýhodou je mierna  odľahlosť od centra,  no je veľmi blízko.

 

Bratislavská Kozlovňa, Lazaretská, Bratislava [26. Január 2017]

Jedlo: chutné

Cena a kvalita: ako v iných bratislavských pivárňach

Obsluha: fajn

Prostredie: príjemné

Rezervácia: vhodná, ale zatiaľ nie nutná

Svieža grécka kuchyňa aj vo februári

13.08.2018

Fakt, že Grécko má ďalekosiahlu minulosť a obdivuhodnú históriu vie takmer každý. Veľa ľudí netuší, že po fenomenálnom vývoji nasledovalo obdobie temna a vývoj kultúry a hospodárstva viac »

Inšpirácia ako spríjemniť deň kolegyniam

06.06.2018

Pri prerábaní kancelárií v práci, keď tým postupne prechádza každé poschodie, som sa zabývala pri kolegoch z istého nemenovaného oddelenia, s ktorými občas intenzívne, občas sporadicky viac »

Obľúbený pivovar a príjemná nálada

22.05.2018

Jeden z najznámejších pivovarov blízko centra, známy aj svojou veľkorysou kapacitou bol zvolený pre večeru až dvakrát v jeden týždeň, keďže sa nám tam páčilo. Po práci je to perfektné viac »

Matteo Salvini

Salvini: Pravicové politické krídlo je 'pravým' ochrancom Európy

22.09.2018 22:08

Na konferencii, ktorú organizovala jedna z menších strán talianskej krajnej pravice vystúpil aj Trumpov bývalý stratég Bannon.

Tragická dopravná nehoda, Prešov

Zrážka autobusu a auta na východe si vyžiadala jednu obeť

22.09.2018 21:00

Leteckí a pozemní záchranári transportovali do nemocnice spolu dve osoby.

Ukrajina Futbal LM finále Liverpool Real

Myrotvorec si začal do databázy zapisovať Ukrajincov s maďarským pasom

22.09.2018 20:04

Ukrajinský portál je spájaný s menom Antona Heraščenka, poslanca ukrajinského parlamentu a poradcu ministra vnútra.

Elektromobil

Žiadne nové autá na benzín či naftu od roku 2025. Pomohlo by to ekológii

22.09.2018 18:56

Ak chceme, aby sa planéta otepľovala pomalšie, v Európy by sa po roku 2025 nemalo dostať do premávky žiadne auto na fosílne palivá.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných a netradičných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 33
Celková čítanosť: 26769x
Priemerná čítanosť článkov: 811x

Autor blogu