Založ si blog

V jednej lodi na poschodí

V medzinárodný deň žien sme zavítali na loď. Aj keď možnosti u nás nie sú také ako v prímorských mestách, v hlavnom meste na Dunaji je aspoň pár lodí, ktoré ponúkajú príjemné posedenie. Zvolili sme reštauráciu oproti hotelu Devín, kam všetci trafili hlavným vchodom, len ja nie, a ani som o tom nevedela. Zhodou okolností si skupina mládencov vyšla z reštaurácie na cigaretu, tak som automaticky zamierila rovno k nim, presvedčená, že kráčam k vchodovým dverám. Len sa zasmiali, že som našla ich tajný vchod a vpustili ma do vnútra. Aj čašníčka hneď pribehla a všetci sa čudovali, odkiaľ som prišla. Mne sa nezdalo nič čudné, ale zo zvedavosti som sa opýtala, kde je hlavný vchod, aby som nabudúce radšej vedela. A teraz k ponuke jedál, ktorá je jednoduchá a iba na jednom liste, skôr sú to rýchlo pripraviteľné a nenáročné jedlá. Hladných chlapov, ktorí sa ľúbia veľmi zasýtiť sem určite ťahať netreba, ale na druhej strane je to vhodné na posedenie a sýte pochutiny k pivu. My si sme si každá zvolili niečo iné, aby sme ochutnali maximum. Aj keď sme sa obávali malých porcií, boli sme veľmi spokojné, porcie boli dostatočne veľké a zasýtili. Zvolila som quesadillu, placku plnenú zeleninou, syrom a nejakou omáčkou, celé to chutilo výborne. Ochutnali sme aj obdobu qesadilly so slaninou, v princípe tá istá placka a náplň, len tam bola navyše slanina. Originálna Quesadilla pochádza z Mexika a základ tvorí syr, z čoho je odvodený aj názov, španielsky queso (syr), zdrobnenina quesada. Tradične plnená tortila syrom je originálne pečená bez pridania oleja. Quesadilla sa pripravuje aj s rôznymi náplňami, mäsom, grilovanou zeleninou, hubami a podobne. Rozdiel je v tom, že tortilla je preložená, nie je zrolovaná a tradične sa zvykne podávať so salsou, nakrájanou cibuľou, avokádom alebo guacamole. My sme mali jednoduchšiu formu, s grilovanou zeleninou, syrom, omáčkou vo vnútri, ďalší topping už pridaný nebol. Taktiež sme mali objednaný tanier so syrmi, k vínu to pôsobilo ako rozumná voľba, ale šlo o formu nakladaného syru s cibuľou, čo sa neukázalo ako najvhodnejšia voľba. Vynikajúco vyzerali a aj chutili bruskety (alebo v origináli bruschetti). Boli čerstvo pečené, takže príjemne teplé a chrumkavé s rôznymi „toppmi“, s pridaním šunky, olív, cibule, niektoré aj s chilli. Na príjemné posedenie v piatok večer pri víne, pive či nealku, to bolo veľmi pekné zákutie. Maličkou nevýhodou bolo mierne chladné prostredie, čo sme cítili až po nejakom čase, predsa len je to presklený priestor na lodi. V teplejších mesiacoch to bude určite príjemnejšie posedenie s pekným výhľadom na okolitú scenériu. Ako sme kráčali domov, dostali sme každá k MDŽ aj po ruži, čo naozaj potešilo (aj keď z tých čo ostali navyše v jednej menenovanej firme pre klientky).

 

Riva Bratislava, Bar&Bistro, Rázusovo nábrežie, Bratislava – Staré mesto (oproti hotelu Devín)

Jedlo: dobré, ponuka skromnejšia, adekvátna priestorom lode

Cena a kvalita: cena primeraná nenáročným jedlám, ale aj centru mesta

Obsluha: fajn, bez výhrad

Prostredie: príjemné s pekným výhľadom, v zimných mesiacoch po dlhšom sedení mierny pocit chladu, možno iba ženám, pre mužov vhodná teplota (ako v kanceláriách pri “klíme”)

Rezervácia: v piatok večer nebol problém so sedením (my sme rezerváciu mali, ale aj bez nej boli nejaké stoly voľné).

O podniku sme sa dozvedeli vďaka špeciálnej akcii, ktorá sa tu konala, priestory je možné rezervovať aj pre vyhradenú spoločnosť.

 

Španielsko, kráľovstvo červených vín a tapasov

15.04.2019

Španielsko nebolo vždy jednotné v podobe ako ho poznáme dnes a málokto vie, že hlavným mestom nebol vždy Madrid. Mesto Toledo zohrávalo v histórií Španielska významnú rolu, dlhý čas bolo viac »

Krajina flamenca a býčích zápasov učarovala

12.04.2019

Hlavné mesto Madrid, ktoré sa nachádza vo vnútrozemí je ideálnou destináciou na návštevu počas jari. Teploty ešte nie sú také vysoké a umožňujú prechádzky mestom počas celého dňa. viac »

Ďalší skvelý tip kam vyraziť za talianskou chuťou

04.03.2019

Talianska kuchyňa je klasika, ktorej málokto odolá. Jedlá, ktoré nekričia množstvom rôznych aróm a príchutí, ale je pre nich príznačná jednoduchosť a jemné ingrediencie, ktoré chutia väčšine viac »

Jeffrey Epstein Ghislaine Maxwell

V prípade sexuálneho zneužívania dievčat figuruje aj "Epsteinova madam"

18.08.2019 21:52

Epsteinovi údajne pomáhala dohadzovať dievčatá dcéra britského mediálneho magnáta Roberta Maxwella.

poľsko, helikoptéra

Záchranári hľadajú mužov uviaznutých v najdlhšej tatranskej jaskyni

18.08.2019 21:08

Spojenie medzi dvojicou a kolegami vo Veľkej snežnej jaskyni sa prerušilo po náhlom zatopení jednej z chodieb.

ministerstvo zdravotníctva

Na chaos pri liekoch doplatili pacienti

18.08.2019 19:30

Niektorí onkologickí pacienti si musia od júla za lieky priplácať mesačne desiatky eur. Chyba sa stala na strane štátu, ktorý zle nastavil ceny.

Migranti, štúrovo, polícia, utečenci

V Štúrove zadržali migrantov z Afganistanu, schovávali sa pod vagónmi

18.08.2019 18:58

Zvyšná časť nelegálnych migrantov bola zadržaná neskôr, keďže pešo pokračovala ďalej.

beztaksmak

O rôznych zážitkoch, obyčajných aj nevšedných návštevách zaujímavých reštaurácií či podnikov (najmä v Bratislave).

Štatistiky blogu

Počet článkov: 44
Celková čítanosť: 50226x
Priemerná čítanosť článkov: 1142x

Autor blogu